Сиве волосся зазвичай є ознакою віку. Але якщо воно з’являється занадто рано, причиною може бути раціон харчування.
На думку британського лікаря, якого в TikTok знають як доктора Ахмеда, людям із передчасною сивиною слід переконатися, чи достатньо вони споживають продуктів, які містять мідь.
Для чого організму мідь
Мідь – важливий мінерал, який міститься в таких продуктах, як горіхи, печінка, какао-порошок, м'ясо, бобові, цільнозернові продукти, насіння, горіхи, гречка, житній хліб, лосось, авокадо, буряк, морепродукти.
Цей мікроелемент входить до складу багатьох ферментів і бере участь у метаболізмі заліза, формуванні сполучної тканини, у нормальному функціонуванні нервової системи. Він важливий для енергетичного обміну та виробництва колагену. Нестача міді може вплинути на вироблення меланіну, що призводить до передчасного посивіння.
Симптоми дефіциту міді
До найпоширеніших ознак дефіциту належить сильна втома (зокрема – під час ходьби), низький рівень заліза (інколи навіть на тлі прийому добавок заліза), погіршення зору та концентрації уваги, проблеми з пам’яттю, слабкі кістки, бліда шкіра, часті застуди.
Але майте на увазі: надлишок міді в організмі так само шкідливий, як і дефіцит. Тому добавки слід приймати лише після консультації лікаря.
Як збільшити дозу міді в організмі
Для тих, хто має низький або межовий рівень міді, доктор Ахмед рекомендує натуральні добавки, такі як какао-порошок. Однієї столової ложки на день має бути достатньо, щоб покрити щоденну потребу в міді.
Але він попереджає: деякі люди мають генетичну схильність до раннього посивіння. А значить, зміна раціону й харчові добавки пригальмувати цей процес не зможуть.
Вас це може зацікавити: Як зрозуміти, що у вас дефіцит кальцію, і як з цим боротися
Дефіцит білку в організмі: як визначити і чим це небезпечно