З віком наша шкіра втрачає еластичність та пружність і вкривається зморшками. Щоб пригальмувати цей процес, косметологи радять користуватися доглядовими засобами з пептидами.
Основна умова молодості шкіри – регулярне оновлення клітин. Організм може впоратися з цим без сторонньої допомоги – завдяки природнім пептидам, присутнім в організм.
Однак після 30 років цей процес починає сповільнюватися і натомість запускається інший – процес старіння. Аби його стримувати, фахівці в сфері краси розробили косметику з синтетичним аналогом пептидів.
По своїй суті пептиди – це органічні сполуки, білки, що складаються з амінокислот. Вони мають широкий спектр дії:
● стимулюють вироблення колагену та еластину;
● впливають на клітинний метаболізм і допомагають покращити текстуру шкіри за рахунок оновлення клітин;
● покращують циркуляцію крові;
● усувають запалення;
● зволожують шкіру;
● зменшують глибину зморшок;
● блокують синтез меланіну;
● вирівнюють колір обличчя.
Загалом – протидіють старінню. Без пептидів наша шкіра була б в’ялою та зморшкуватою.
Останнім часом пептиди використовуються і в догляді за губами. Оскільки там дуже ніжна тонка шкіра, вона швидше пересихає. Пептиди зволожують губи, роблять шкіру еластичною. Активний інгредієнт сприяє виробленню колагену та може розгладжувати губні зморшки.
Існують різні типи пептидів. Сигнальні відповідають за еластичність шкіри. Транспортні доставляють поживні речовини до клітин шкіри і беруть участь в утворенні колагену. Міорелаксанти розслабляють мімічні м’язи і діють, як ботокс: зменшують існуючі зморшки і перешкоджають утворенню нових. Стабілізатори пригнічують роботу ензимів, які руйнують еластан та колаген.
Але дерматологи наголошують: одних тільки пептидів для догляду за шкірою недостатньо. Вони стають максимально ефективними в поєднанні з активними інгредієнтами. Зокрема, з антиоксидантами та гіалуроновою кислотою. Самі ці речовини найчастіше інтегровані в пептидні продукти.
Пептиди можуть входити до складу різних видів косметики: засобів для вмивання, косметичних масок, сироваток, крему для обличчя та області навколо очей, крему для губ.
Варто врахувати, що вони мають накопичувальний ефект. Тому використовувати їх рекомендується курсом від 30 до 45 днів. Між цими курсами слід робити перерву такою ж тривалістю.
Протипоказань у пептидів немає. Але їх однак радять використовувати без фанатизму під час вагітності та в період лактації.
Вас це може зацікавити: Які засоби догляду за тілом ніколи не можна використовувати на обличчі
Білі прищі на носі: чому з’являються і як їх лікувати