Якщо у вас є перевірений засіб, який допомагає боротися з сухою шкірою рук, це ще не означає, що він врятує від пересихання шкіру обличчя. Якраз навпаки – ви можете завдати їй непоправної шкоди.
Товщина шкіри в різних місцях дуже відрізняється. На обличчі вона набагато тонша і чутливіша, ніж в інших частинах тіла, тому з нею слід поводитися обережно, пояснює відомий експерт з догляду за шкірою доктор Аніл Раджані. Тільки так вдасться зберегти шкіру обличчя здоровою та гладенькою.
Особливо варто бути обережними з наступними доглядовими засобами.
Лосьйон для тіла. Лосьйони не даремно розділені відповідно до «сфери впливу». Ті, що призначені для тіла, зазвичай густіші, важчі та містять ароматизатори (саме ароматизатори часто подразнюють шкіру обличчя і викликають на ній запалення). Для обличчя використовуються зовсім інші інгредієнти. Вони активніші, націлені на зменшення пор, темних плям, жиру, зморшок, тонких ліній. Якщо лосьйон для тіла використовувати на обличчі, можуть забитися пори, почнеться запалення на шкірі, з’являться прищі.
Яблучний оцет. Дехто використовує його як тонік для обличчя. Оцет насправді має свої переваги. Але з часом він стає концентрованішим і може викликати опіки шкіри. Краще використовувати тонік для обличчя, який містить цей інгредієнт.
Лимонний сік. Лимон корисний для шкіри, коли ви його їсте – вітамін С допомагає збільшити кількість колагену. Але наносити його безпосередньо на шкіру – велика помилка. В цьому є лише один плюс: лимон її висвітлює. Мінусів більше. Серед них – висипання подразнення і навіть опіки.
Навіть з гігієнічними процедурами доктор Раджані радить бути уважним. Ніколи не вмивайтеся кусковим милом, яке використовували для тіла. Воно може містити агресивні очищувальні інгредієнти, барвники та ароматизатори, які подразнюють і позбавляють шкіру вологи. Краще вмиватися миючими засобами для обличчя, які містять зволожуючі компоненти (кераміди та гіалуронову кислоту).
Ще одна порада – робити прохолоднішою водою, коли справа доходить до вмивання. Гаряча зневоднює шкіру обличчя і порушує рН-баланс.
Вас це може зацікавити: Білі прищі на носі: чому з’являються і як їх лікувати