Низький тиск: чим небезпечний і що допоможе підняти, крім кави

Гіпотонія (низький тиск) – це так само неприємно й небезпечно, як і гіпертонія (високий тиск). Потрібно вміти її регулювати. За певних обставин це може врятувати життя вам чи комусь із оточуючих.

Ознаки гіпотонії

Гіпотонією називається тиск нижче 90/60 мм рт. ст. Для декого він може бути нормою. Якщо при цьому людина не відчуває дискомфорту, робити з цим нічого не треба.

Коли з’являються ці симптоми, варто бити на сполох:

● слабкість;

● головний біль у скронях і в чолі, який не проходить після прийому знеболювальних;

● підвищена пітливість;

● зниження концентрації уваги та забудькуватість;

● помутніння зору;

● нудота;

● запаморочення.

Небезпека гіпотонії в тому, що вона сама може виявитися симптомом якогось небезпечного захворювання – інфаркту, внутрішніх крововиливів, серйозних гормональних порушень, порушень роботи нервової системи або наднирників, анемії. Тому слід знайти її причину й навчитися підіймати тиск.

Як підняти тиск

Якщо низький тиск вас вже почав турбувати, слід йти до лікаря – тільки він може поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування. А поки немає на це часу чи записатися на прийом нереально, рятуйте себе підручними способами.

Найпопулярніший метод підняти тиск при гіпотонії – кава. Так, це дійсно працює. Щоправда, ефективніший метод для тих, хто вживає цей напій рідко. У кофеманів на нього може бути щось на зразок імунітету: випити – випив, а результату ніякого.

Що робити, якщо кава не діє або вже дивитися не можете на неї? Є альтернативні варіанти.

Випийте води. Якомога більше. Робіть це навіть через силу. Рідина збільшить об'єм крові і  тиск на стінки судин. Якщо це буде мінеральна вода або звичайна підсолена – ще краще. До речі, гранатовий сік теж добре допомагає. Але не більше склянки.

Зїжте солоне. Огірок, оселедець, солоний сир, гарнір, приправлений соєвим соусом – що завгодно. Сіль (вірніше, хлорид натрію) підвищує артеріальний тиск. Але часто користуватися цим способом не можна – може спровокувати серцеву недостатність.

Зїжте солодке. 2-3 квадратики чорного шоколаду (вміст какао-бобів не менше 70%) або кілька чайних ложок меду з корицею.

Одягніть компресійні гольфи. Їх призначать при варикозному розширенню вен. Але вони можуть витіснити кров з ніг  і тим самим підвищити тиск в інших судинах.

Зробіть розминку.  Розімніть кисті рук, зробіть нахили голови вправо-вліво і вперед-назад, підніміть руки, ноги. Навіть елементарні вправи допоможуть наситити м'язи киснем,  транспортувати його до серця і перекачати  більше крові.

Прийміть правильну позу. Правильна в даному випадку – це коли в положенні стоячи схрестили ноги. А в горизонтальному – ноги знаходиться на підвищенні, вище голови.

Прийміть прохолодний душ. Як відомо, на холоді судини звужуються, серце за таких умов працює інтенсивніше і тиск підіймається.

Після візиту до лікаря й відповідного  призначення підіймати тиск зможете вже препаратами.

Вас це може зацікавити: Ця маленька помилка може коштувати вам життя: як правильно вимірювати артеріальний тиск у домашніх умовах

Як з допомогою кількох рухів – без ліків – позбавитися головного болю

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист