На якому ґрунті краще сіяти насіння для розсади? В яких ємностях? Кожен огородник може щось порадити з цього приводу. Але ті, хто намагаються максимально спростити цей процес, обирають нестандартний спосіб: туалетний папір і пластикову пляшку.
Розсада на папері
Візьміть пластикову пляшку і розріжте її навпіл вздовж. Покладіть в неї паперові рушники або туалетний папір (кілька шарів) і побризкайте їх водою.
Насіння викладіть на папір і злегка придавіть, щоб добре трималося.
Пляшку покладіть у пакет – так ви отримаєте парниковий ефект. Вода, що випаровується з паперу, збиратиметься у вигляді конденсату і випадатиме у вигляді осаду, зволожуючи розсаду. Це буде, по суті, безкінечний процес поливу.
Плюс такого методу пророщення насіння – паростки не надто тягнутимуться до сонця. Вони формуватимуть міцне коріння, яке допоможе рослині виживати у відкритому ґрунті. Поливати їх доведеться набагато рідше, ніж зазвичай. Тому можна зекономити час, сили і кошти, оскільки вам не знадобиться ґрунт.
Розсада в рулоні паперу
До цього методу теж знадобиться туалетний папір і зрізана пластикова пляшка висотою 10 см, але спосіб пророщування насіння трохи інший.
Відріжте смужку поліетиленової плівки шириною до 10 см і таку саму смужку туалетного паперу. Покладіть папір на плівку, намочіть з пульверизатора. Викладіть зверху насінини на відстані 2-3 см одна від одної, відступивши від краю на 1-2 см. Накрийте мокрим папером і знову плівкою.
Цю смужку скрутіть в не дуже щільний рулон, зафіксуйте стрічкою та поставте у зрізану пляшку або склянку. Налите на палець води, поставте в тепле місце і чекайте, коли насіння почне проростати. Періодично доливайте воду.
Розсаджувати розсаду слід після того, як у рослин сформується по два листочки. В ґрунт можна її саджати разом зі шматочками паперу – він не заважатиме паросткам розвиватися.
У такий спосіб гарно проростають помідори, огірки, перець, кабачки, баклажани, гарбуз, салатна зелень і квіти.
Раніше ми писали про те, як відбити кішці охоту псувати розсаду
А також як знезаразити насіння для розсади в копійчаному аптечному засобі, щоб рослини не хворіли і дали щедрий урожай