Навіщо сухі чорнобривці закопувати на городі восени

Не поспішайте викидати на смітник сухі чорнобривці – це чудове добриво і засіб від шкідників.

Чорнобривці – одні з найулюбленіших садових квітів українців: неймовірно красиві та запашні. Коли восени вони засихають, на них очікує така сама доля, як і  будь-який бур’ян: вирвуть з коренем і викинуть на смітник. Це не найкраще рішення. Є більш правильні способи використання цих корисних квітів.

Перш за все, зберіть насіння. Для цього потрібно, щоб воно добре висохло. Але трохи досушити можна буде і в приміщенні. Складіть його в полотняну торбинку і зберігайте у прохолодному місці до весни – щоб знову висіяти на клумбі.

Що робити з кущами? Є декілька варіантів.

Компостуйте. Подрібніть їх і покладіть на компостну купу – до весни вони перетворяться на цінне органічне добриво.

Прикопайте в ґрунт. Коли будете перекопувати на осінь грядку, прикопайте подрібнені стебла та листя квітів. Від цього отримаєте подвійну користь. По-перше, чорнобривці будуть розкладатися і збагачувати ґрунт поживними речовинами. По-друге, весною відлякають від грядки ведмедку та цибулеву й морквяну мухи, яким запах цих квітів дуже не подобається. Також вони можуть стати чудовою зброєю проти інших шкідників – нематод і попелиць. А ще, кажуть досвідчені садівники, чорнобривці здатні захистити помідори від фітофтори.

Заготовте добрива на весну. Органічне добриво з чорнобривців можна вносити не тільки восени. Щоб прискорити ріст овочів, квітів та кущів, весною поливайте їх настоянкою з цих квітів. Для цього потрібно насушити подрібнених суцвіть і стебел.  Все, що потрібно буде зробити навесні, – залити 1 літром окропу 300 г цих «добрив», настояти 48 годин і потім поливати рослини, розбавлячи настоянку у співвідношенні 1:10.

Використовуйте для мульчування. Весною подрібнені стебла можна розкладати  навколо інших рослин – і городніх, і плодово-ягідних кущів. Так ви захистите ґрунт від висихання та бур'янів і відженете різноманітних комах-шкідників.

Вас це може зацікавити: Які садові квіти можна використовувати як приправи

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист