Квіти, які ростуть у вашому саду, можуть приносити не тільки естетичну насолоду, а й гастрономічну.
У кожної господині є коробка або органайзер, де зберігаються спеції. Цей асортимент можна поповнити власноруч приготованими приправами, зібраними на клумбі.
Якщо у вас ростуть ці види квітів, ви зможете стати королевою спецій.
Чорнобривці. Їх обожнюють за скромний, але неймовірно привабливий зовнішній вигляд. А ще за дивовижний аромат – пряний запах із квітково-фруктовими нотками. Так пахне ефірна олія, яка міститься в наземній частині рослини. Цей запах присутній і в суцвіттях – він дуже нагадує шафран. Тому приправа, яку роблять із сухих подрібнених пелюсток чорнобривців, називається імеретинським шафраном. Його додають до плову, супів, випічки, соусів. А в консервацію – цілі невеликі суцвіття.
Настурція. У цієї квітки їстівні всі частини. Свіже листя, яке має гострий смак, додають в салати і кладуть на бутерброди. З ним можна заварювати чай. Бутони і плоди маринують з оцтом – у такому вигляді їх можна використовувати замість каперсів у рибних і м’ясних салатах, соусах, з овочами. А розтертими до порошкоподібного вигляду сухими листочками і пелюстками приправляють салатні заправки та рибний і м’ясний фарш.
Календула. Всі знають про її ранозагоювальну властивість. Їз висушених квітів виходить ароматний заспокійливий чай. Можна використовувати ці квітку і в кулінарії. Якщо висушити й подрібнити на порошок пелюстки, ними можна приправляти перші страви, соуси та салати.
Вас це може зацікавити: Не викидайте протерміновані спеції: 3 круті способи використати їх не за призначенням