Чому з'являється відрижка і коли треба бити на сполох

Це намагаються робити так, щоб ніхто не почув. Але інколи відрижка повторюється так часто, що приховати її неможливо. Розбираємося, чому так буває і коли слід бити на сполох.

Що таке відрижка

Відрижка – це спосіб вивести зі шлунку зайві гази.

«Все, що ми їмо або п’ємо, проходить через стравохід у шлунок. Саме там шлункова кислота та травні ферменти розкладають їжу на поживні речовини, які використовуємо для отримання енергії. Під час цього процесу утворюються гази. Також ми можемо проковтнути надлишок повітря під час їжі», – пояснює гастроентеролог Елісон Шнайдер сайту The Sun.

До ковтання надто великої кількості газів призводить пиття через соломинку, спроба занадто швидко їсти, жування жуйки, зубні протези, які не ідеально підігнані.

Відрижку можуть спровокувати і деякі продукти, що викликають газоутворення. Зокрема, броколі, брюссельська та білокачанна капуста, бобові чи молочні продукти.

Скільки відрижок нормально?

Дослідження показало, що до 30 разів на день не повинні викликати занепокоєння.

Абсолютно нормально, за словами Елісон Шнайдер, відрижка до чотирьох разів після кожного прийому їжі – навіть після перекусу.

Якщо ж відригуєте стільки, що це заважає вашому повсякденному життю, це має вас насторожити.

У такому разі слід шукати причину, яка призводить до виходу газу з організму.

Які захворювання можуть провокувати відрижку

Вона може бути спричинена наступними проблемами зі здоров’ям.

Розлад травлення. Крім відрижки про нього може свідчити печія, гіркота в роті,  відчуття роздутості в животі. Щоб уникнути його, Елісон Шнайдер радить для початку  скоротити вживання чаю та кави, видалити з раціону газовані напої й алкоголю. І спати на високій подушці, щоб під час сну шлункова кислота не піднімалася до горла.

Кислотний рефлюкс. Це стан, коли кислота зі шлунку повертається в стравохід і може викликати печію. Супутні симптоми – гикавка, хриплий голос, здуття живота і нудота, неприємний запах з рота. Його можуть викликати певні продукти та напої: кава, помідори, алкоголь, шоколад, жирна або гостра їжа. А також куріння.

Гастрит. Це запалення слизової оболонки шлунку, що проявляється болем або дискомфортом у верхній частині живота, відчуттям ситості незабаром після прийому їжі, нудотою, блювотою та втратою апетиту.

Синдром роздратованого кишечника. Його основні симптоми – біль у шлунку або спазми, які зазвичай посилюються після їжі та зменшуються після дефекації, здуття живота, діарея, закреп.

Виразка шлунку. Виникає на слизовій оболонці шлунку. Найпоширенішим симптомом виразки є пекучий або ниючий біль у центрі живота. Однак вона не завжди болюча. Інколи може проявлятися у вигляді таких симптомів, як розлад травлення, печія, кислотний рефлюкс і нудота.

Якщо відрижка турбує вас тривалий і ви постійно фіксуєте якісь із перерахованих симптомів, варто поспілкуватися зі своїм сімейним лікарем.

Вас це може зацікавити: Як позбутися здуття живота за 5 хвилин

Метеоризм або здуття живота: чому зявляється і як з цим боротися

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист