Планка – популярна вправа, завдяки якій можна помітно підкорегувати фігуру. Але виконуючи її, дуже важливо не перестаратися.
Яка користь від планки
Регулярне виконання цієї вправи має справді чудодійний вплив на фігуру:
● зміцнює м'язи кора, які підтримують хребет та забезпечують правильну поставу. Для живота планка найбільш ефективна, оскільки під час виконання напружуються заодно бічні і нижні м'язи преса;
● підтягує сідничні м'язи – вони стають пружними, а целюліт зникає;
● укріпляє м’язи грудей, плечей, шиї, спини, ніг;
● допомагає покращити баланс, координацію та гнучкість.
Щоправда, схуднути завдяки одній тільки планці дуже важко. Але в комплексі з іншими вправами вона дає дуже гарний результат.
Як правильно виконувати планку
Стояти в планці досить складно, особливо для нетренованої людини. Потрібно утримувати тіло на вазі паралельно підлозі з упором лише на долоні або передпліччя та пальці ніг.
Але чим довше стоїш у такій позі, тим більше напружуються м’язи. Відповідно, тим інтенсивніше спалюється жир.
Враховуючи це, дехто намагається продемонструвати свою витривалість – стояти в планці, скільки вистачить сил і навіть більше. Фітнес-тренери цього не схвалюють. Вони радять робити вправу не довше 30 секунд, але з кількома повторами.
Чому не 2, 3 чи 5 хвилин? Якщо стояти в планці довше 30 секунд, є ризик перенести навантаження з м'язів на суглоби, а це не просто некорисно – досить небезпечно для здоров'я, адже під силою ваги тіла починає прогинатися поперек.
До речі, правильність виконання вправи має ключове значення. Руки повинні бути паралельними одна одній і знаходитися строго під плечима. Шия – пряма, голову не закидати. Тулуб від голови до п'ят – це пряма лінія без вигинів і провисань. Тільки у такому вигляді планка зіграє свою роль у корекції фігури.
Вас це може зацікавити: 5 основних правил виконання планки: перевірте, чи не припускаєтесь ви помилок
Не година, і не дві – 58-річна канадійка побила світовий рекорд, стоячи в планці