Попри те, що ВООЗ відмінила надзвичайну ситуацію, пов’язану з COVID-19, він нікуди не подівся. Ситуація настільки серйозна, що лікарі наполегливо рекомендують робити зчеплення навіть маленьким дітям.
Неприємна статистика
Влітку нам вдалося трохи перепочити від коронавірусу, і всі розслабилися. Проте ковід не дрімає – з початку епідеміологічного сезону, який почався в жовтні 2023 року, в Україні зафіксовано більше 122 000 випадків. Але це – тільки офіційна статистика. Частина людей під час хвороби не звертається до лікаря.
Хвороба забрала життя 595 людей (станом на 12 січня). Серед них – чотири дитини.
Тільки за перший тиждень 2024 року від COVID-19 померло 53 особи, в тому числі – маля, якому ще не виповнилося й року.
Як захиститися від коронавірусу
Лікарі констатують: нові штами стають агресивнішими. Раніше коронавірус був більш вибірковим – найпривабливішими об’єктами для нього були люди поважного віку. Саме тому дітям до 12 років вакцинацію від COVID-19 не робили.
Восени 2022 року Мінздрав дозволим «за бажанням» вакцинувати дітей віком від 5 років.
Засоби профілактики від ковіду – маски, дезинфекція рук, дотримування дистанції актуальні, як і раніше. Проте щеплення збільшує шанси витримати атаку вірусів у разі зараження. Є ще принаймні одна причина для вакцинації: навіть якщо дитина легко перенесе вірус, вона може інфікувати дорослих, для яких це може бути смертельно.
Враховуючи нинішню ситуацію, вакцинація рекомендується передусім тим, хто знаходиться в групі ризику: особам віком 60+ та тим, у кого є серйозні хронічні захворювання, вагітним, медичним працівникам і дітям від 5 років з хронічними захворюваннями.
Скільки щеплень потрібно зробити
Робити щеплення по максимуму не варто. Дітям без серйозних захворювань, дорослим віком до 60 років, невагітним жінкам лікарі рекомендують зроби два щеплення й один бустер. Дітям від 5 років роблять щеплення спеціальною вакциною – Comirnaty від Pfizer-Biontech. Перерва між вакцинаціями повинна бути 6-12 місяців.
Цього цілком достатньо, щоб захиститися від тяжкого перебігу COVID-19.
Раніше ми розповідали про те, що після COVID-19 мозок може постаріти на 20 років.