Вчені виявили, що наслідки коронавірусу можуть зберігатися в організмі тривалий час після того, як пройшли основні симптоми захворювання. І вони не кращим чином впливають на мозок.
Фахівці з Кембриджського університету та ряду провідних наукових закладів Великобританії провели чергове дослідження впливу COVID-19 організм людини. В рамках експерименту вони ставили за мету оцінити, як важкий перебіг коронавірусу впливає на функції мозку.
Раніше було відомо кілька випадків, коли побічним проявом COVID-19 ставало запалення мозку – енцефаліт.
Тепер виявилося, що через рік після одужання у пацієнтів, що важко хворіли, спостерігається когнітивний дефіцит – зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті. І прирівнюється він до старіння мозку на 20 років.
Науковці кажуть, що це попередні результати дослідження, проблема потребує більш детального вивчення. Проте не викликає сумніву той факт, що через коронавірус страждає не тільки нервова система, про що вже було багато сказано, а й мозок.
Наслідки впливу COVID-19 можна прирівняти до черепно-мозкової травми: відбувається втрата сірої речовини та стійка когнітивна дисфункція. Вона проявляється у розсіяності, погіршенні пам'яті, зниженні здатності до навчання, а також у нервовості та депресії. І все це в такій концентрації, яку можна прирівняти до змін в мозку, які зазвичай накопичуються в людини впродовж 20 років.
Останнім часом кількість хворих на ковід різко зросла. Але лікарі занепокоєні не тільки статистикою, а й тим, що люди вже звикли до коронавірусу й поводять себе надто безпечно. Тож нагадують: навіть якщо ви вже кілька разів хворіли на коронавірус і перенесли його в досить легкій формі, це не означає, що наступного разу все пройде за таким же сценарієм. Тому слід дотримуватися певних правил, аби не захворіти:
● у громадських місцях використовувати засоби індивідуального захисту (маски);
● часто мити руки і користуватися антисептиком;
● регулярно провітрювати приміщення;
● стежити за вологістю повітря в приміщенні;
● правильно харчуватися;
● висипатися.