4 помилки у догляді за полуницею, які можуть залишити вас без ягід

Щойно потепліло, садівники йдуть на грядку з полуницею, щоб навести на ній лад. Але якщо поспішити, своїми певними діями можна легко все зіпсувати. І замість того, щоб отримати щедрий врожай, залишитися без нічого. 

Раннє мульчування

Мульча для полуниці – це дещо більше, ніж спосіб уникнути бур’янів. Завдяки мульчі ягоди залишаються чистими. Також вона захищає рослини від грибків, які можуть їм зашкодити і знизити врожайність. До того ж солома, хвоя чи кора дерев здатні  стабілізувати температуру і вологість ґрунту.

Однак експерти зазначають, що цей плюс може стати мінусом. Накриваючи ґрунт зарано, ви заважаєте йому прогрітися. Заодно сповільниться ріст коренів та розвиток кущів.

Глибоке перекопування

Поки ґрунт достатньо не прогріється, краще обмежитися розпушуванням та видаленням бур'янів. Але будьте уважні! Глибоке перекопування землі навколо кущів може зруйнувати поверхневу кореневу систему полуниці. Достатньо акуратного розпушування верхнього шару, щоб забезпечити доступ кисню до коріння. Це найкраще робити вилами: просто пройтися по грядці і густо потикати ними в землю.

Внесення органічних добрив

Перегній, компост чи торф, внесені в ґрунт  до того, як він прогрівся до +15°C, порушують процеси розкладання та блокують доступ поживних речовин.  Холодна земля не дає рослинам засвоювати хімічні компоненти, що призводить до дисбалансу та хвороб.

Важливо уникати не тільки раннього, а й надто рясного підживлення навесні. Інакше замість того, щоб акумулювати сили для цвітіння, полуниця випустить масивне листя. Це негативно вплине на урожайність.

Полив холодною водою

Полив холодною водою зі свердловини небезпечний для полуниці у квітні та на початку травня. Різкий перепад температур травмує коріння, послаблюючи кущі перед цвітінням.

Не поспішайте! Дотримуйтесь цих нескладних правил  і зможете отримати щедрий врожай.

Вас це може зацікавити: Як захистити полуницю від шкідників: допоможе засіб, який є на кожній кухні

Чим підживити полуницю, яка багато років росте на одному місці, щоб рясно вродила

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист