Великдень – це не тільки прикрашені паски, пофарбовані яйця та святковий декор з вербових гілочок і великодніх зайців. Оселю прикрашають віночками і живими квітами. Але не будь-якими – вони теж мають символічне значення.
Свято без квітів – не свято. У Великдень у них особлива місія, тому бажано, щоб в оселі було щось із цього переліку.
Нарцис. Символ весни. В багатьох культурах символізує щастя, стійкість, наполегливість і початок чогось нового. Його дарують як знак підтримки та надії, коли людина переживає важкі часи.
Тюльпан. Його символіка залежить від кольору: червоний – пристрасть, білий – прощення, фіолетовий – віра, жовтий – радість і тепло. Великодній букет із різними відтінками тюльпанів – не просто прикраса, це послання і емоція.
Гіацинт. Його аромат сповнений свіжості, а відтінки – суцільна ніжність. Ця квітка символізує відданість, мир і віру. Особливо цінується в церковних оформленнях на свята, а її пастельна палітра робить гіацинт ідеальним вибором для великоднього столу. Це поєднання всього, чим є Великдень – внутрішнього спокою, сімейної близькості, любові та нової надії.
Біла лілія. У язичників лілія була символом материнства та родючості, у православних символізує воскресіння Христове. Не дивно, що нею часто прикрашають храми, вівтарі та оселі під час Великодніх свят. Велика білосніжна квітка на міцному стеблі уособлює чистоту, красу, силу і новий початок.
Хатіора Гаертнер. По своїй суті це кактус, хоча зовні рослина більше схожа на різдвяник (шлюмбергера). Його незвичайні яскраві квіти (білі, оранжеві, лавандові, рожеві) з’являються, як правило, напередодні Великодня. Ця кімнатна рослина символізує оновлення і духовне зростання. Також її доречно дарувати її людині, яка починає нову сторінку свого життя – хатіора символізує підтримку в добрих починаннях.
Вас це може зацікавити: Що означають кольори великодніх яєць і який з них приносить щастя та добробут