Товстенька вайлувата кицька – це мило й смішно. Але зайва вага шкідлива для здоров’я домашнього улюбленця.
Чим небезпечне відхилення у вазі
У тварин все так, як і в людей: здорові – це коли вага в нормі. Будь-які крайності – і надмірна вага, і худоба – тривожний сигнал, який неминуче загрожує або вже свідчить про проблеми зі здоров’ям.
Перш за все, зайві кілограми – це додаткове навантаження на ноги, тому у тварини можуть бути ортопедичні проблеми (артрит та остеоартрит). Також часто страждає печінка (ліпідоз). Може бути навіть цукровий діабет, шкірні хвороби, сліпота, гіпертонія і збій репродуктивної функції. Не кажучи вже про те, що товсті – з ожирінням – коти живуть менше.
Худоба котика, який нормально харчується, означає, що в нього негаразди зі здоров’ям: нирки, печінка, проблеми ШКТ, гельмінтоз, інфекція, пухлина – причину може встановити тільки ветеринар.
Як зрозуміти, чи нормальна вага у кота
Для цього слід визначити індекс маси тіла з урахуванням ваги вашого домашнього улюбленця і породи. З цим завданням чудово впорається ветеринарний лікар.
Власник кота може визначити, нормальна вага чи ні, на дотик і «на око». Ребра добре промацуються під невеликим жировим прошарком, але їх не видно? Жир на животі мінімальний, збоку живіт виглядає підтягнутим? Значить, тварина у чудовій спортивній формі.
Між іншим, тіло кота з ідеальною вагою зверху нагадує пісочний годинник. Так, він теж повинен мати талію! Причому добре виражену. Щоправда, тут теж варто давати поправу на породу. Відповідно до стандарту, деякі пухнастики можуть бути кремезнішими.
Що робити, якщо вага не в нормі
Проаналізуйте раціон і спосіб життя вашого улюбленця. Якщо він їсть за трьох, бо, крім котячого корму, під’їдає ще й з хазяйського столу плюс трохи краде, припиніть його перегодовувати. Але не зменшуйте різко порцію – це може спричинити ліпідоз печінки. Робіть це поступово. Якщо ж кіт худий, давайте більше їжі або змініть харчування.
Кіт, який весь час лежить на дивані або з підвіконня спостерігає за пташками, не схудне ніколи. Він повинен вести активний спосіб життя, як би це смішно не звучало. Але в спортзал його затягнути не вдасться, бігати ранком чи робити зарядку теж не змусите. Тому накупіть його м’ячиків, за якими можна ганятися по оселі, різних інтерактивних іграшок, з яких можна добувати їжу, і частіше з ним грайтеся.
Про всяк випадок слід відвідати ветеринара, пройти обстеження, здати аналізи, щоб виключити ймовірність захворювань.