Які дерева й кущі не можна обрізати ранньою весною

Пропустіть весняну обрізку цих рослин. Інакше вони можуть ослабнути, і цвітіння від них не дочекаєтесь.

У березні садівники дістають свої сікатори, щоб причепурити дерева та кущі. Однак далеко не всім рослинам показане обрізання у цей період.

Обрізання сприяє їхньому омолодженню, оскільки звільняє місце для свіжого листя та пагонів. Воно стимулює активний ріст, посилене цвітіння і в деяких випадках навіть може бути профілактичним заходом боротьби із захворюваннями рослин. Зокрема, з борошнистою росою.

Однак деяким рослинам ця процедура не піде на користь. Їх не слід обрізати, поки вони не відцвітуть.

Кущі, які дають квіти на минулорічних пагонах

Азалії, рододендрони, камелії, форзиція, жасмин, жимолость, бузок, вейгела, калина цвітуть лише на старих пагонах. Якщо обрізати їх занадто рано, випадково можна видалити бруньки до того, як вони розкриються. Це означає, що ви не зможете насолодитися їхнім пишним цвітом. Краще їх обрізати після того, як відцвітуть.

Однак є певні нюанси, які слід враховувати. Наприклад, дуболистні, великолисті, плетисті гортензії обрізають після цвітіння. А з волотистими можна це зробити і весною, оскільки вони викидають цвіт на нових пагонах. Те саме стосується і клематисів: пізньоцвітучі види можна сміливо причепурити в березні.

Ранньоквітучі дерева

Магнолія, черемха та інші дерева, що формують квіткові бруньки ще з осені, втрачають цвітіння, якщо їх обрізати навесні. Також експерти з садівництва радять зачекати до літа з обрізанням плодових дерев – вишні, яблуні, сливи. Їх краще обрізати пізньою весною або раннім літом.

Вічнозелені рослини

Більшість хвойник не люблять весняну обрізку. Зокрема, ялина та ялиця, в яких новий ріст відбувається з бічних, а не з кінцевих бруньок. Саме тому їх обрізають наприкінці зими, аби мінімізувати виділення соку та смоли з ран.

Вас це може зацікавити: Як правильно обрізати троянди навесні, щоб цвіли пишно й набагато довше

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист