В авокадо є купа корисних властивостей, які роблять його бажаним інгредієнтом у стравах. І один серйозний недолік – розрізаний плід моментально темніє. Але для цієї проблеми є просте рішення.
Чому авокадо чорніє
Авокадо в салаті, в гуакамоле, на бутербродах – це дуже смачно й ситно (за рахунок мононенасичених жирних кислот). Настільки ситно, що за один раз він рідко з’їдається.
А половинка, що залишається, швидко темніє і втрачає товарний вигляд.
Це не означає, що авокадо зіпсувався.
Його м'якуш містить фермент і рослинні сполуки, які вступають у контакт з киснем і утворюють коричневий пігмент. Але їсти такий плід вже не хочеться.
За кілька днів він згниє. У спеку цей процес відбувається набагато швидше.
Як уникнути темним плям
Логічно, що для цього потрібно перекрити доступ кисню до авокадо.
Як це зробити? Найпростіший варіант – замотати у харчову плівку. Однак шеф-кухар Теша Батлер радить вдатися до іншого способу – змастити м’якоть невеликою кількістю оливкової олії, яка створить бар’єр між нею та повітрям. Таким чином олія захистить авокадо ще й від висихання – він збереже більше вологи.
Тільки після того, як змастите авокадо олією, його можна загорнути в харчову плівку і зберігати в герметичному контейнері в холодильнику. Там він залишатиметься придатним для вживання щонайменше тиждень.
Вас це може зацікавити: Як «дозріти» зелений авокадо за 3 хвилин: перевірений спосіб
Чим замінити яйця в домашньому майонезі, щоб було смачно й корисно