Капуста належить до тих городніх рослин, які найбільше обожнюють шкідники. Тому якщо ви раптом виявили, що листочки почали перетворюватися на друшляк, негайно її рятуйте.
Дірочки на капусті свідчать про те, що хтось нею поласував. Бажаючих немало: капустяна совка, хрестоцвіта блішка, попелиця, клопи, метелик білянка (вірніше, його потомство), слимаки і равлики.
Якщо ви не бачите шкідників, загляньте під листочок. Часто вони ховаються на тильній стороні листя біля самого основи. Хто б там не затаївся, його потрібно знищити, інакше залишитеся без капусти. Спочатку зміниться колір листя, потім воно деформується. Зрештою розвиток рослини припиниться. Але урожай можна врятувати.
Є кілька способів боротьби зі шкідниками капусти:
● тютюновий пил. Це інсектицид для боротьби зі шкідливими комахами, екологічно безпечний. Його можна придбати в спеціалізованому магазині або в інтернет-магазині і використовувати згідно інструкції. Перед цим капусту бажано обприскати мильним розчином. Є й інші варіанти інсектицидів – наприклад, «Дімілін» або «Діазінон»;
● оцтовий розчин. 50 мл оцту розмішати в 10 літрах води і обприскати головки капусти;
● настоянка на гірких травах. Найефективніші пижма та полин. 1 склянка трави заливається 10 літрами окропу і настоюється добу (щонайменше 10 годин). Для кращого результату можна не тільки обприскати капусту цим розчином, а й розкласти траву по капустяній грядці.
Щоб захистити капусту від шкідників, експерти з садівництва радять знищити навколо неї всі хрестоцвіті бур'яни. До них відносяться дика редька, польова гірчиця, кучерявець Софії, польовий талабан, грицики тощо.
Вас це може зацікавити: Як захистити від попелиці троянди, смородину й перець