Щастя людини в її руках. Вірніше, в голові: деякі переконання змушують її почуватися нещасною. Але якщо від них позбавитися, життя заграє новими фарбами.
Психолог Альберт Елліс визначає 5 основних установок, які непомітно підривають наше щастя.
Мене повинні любити оточуючі
Один з найпоширеніших і найшкідливіших міфів. Залежність від думки інших людей психологи порівнюють зі спрагою в спеку: чим більше п’єш, тим більше хочеться. Чим більше ми ганяємося за загальною любов'ю, тим більше вона вислизає від нас. Насправді вам повинно бути байдуже, подобаєтеся ви сусідам чи ні. Але бути з ними привітним, чемним, доброзичливим – це правило гарного тону.
Мене поважатимуть, якщо досягну успіху
Така установка перетворює нас на рабів зовнішніх досягнень. Між тим, коли самооцінка залежить від успіху, кожна невдача сприймається як катастрофа, а це призводить до постійного стресу, тривоги та почуття власної неадекватності. Пам’ятайте: невдачі допомагають нам навчатися та рости. Судіть себе за тим, хто ви є, а не за тим, що ви зробили. Ви цінні для себе, незважаючи на ваші успіхи.
Життя складається не так, як мені хочеться
Всім хочеться жити за планом – це дозволяє уникати стресу, робить наше майбутнє прогнозованим. Коли щось йде не так, ми часто сприймаємо це як кінець світу і стаємо дуже вразливими. Але варто змиритися з тим, що життя непередбачуване, бо ви залежите від мільйону обставин і інших людей. Ще одна важлива корисна установка: кожна перешкода на шляху до реалізації ваших планів містить можливість.
Мені потрібна людина, на яку можна покластися
Людина, яка завжди може вислухати, порадити, допомогти, дає нам відчуття впевненості в собі. Але стосунки можуть в один момент змінитися. Якщо ваша «точка опори» впаде, ви відчуватимете самотність, страх і безпорадність. Насправді надто покладатися не варто ні на кого. Все, що стосується вашого життя, виключно ваша відповідальність.
Моє рішення було неправильним
Багато хто з нас боїться зробити помилку, приймаючи рішення. Ми проводимо багато часу в роздумах і сумнівах, хвилюючись, що оберемо неправильний шлях. Таке мислення викликає постійний стрес, змушує нас залишатися в стані невизначеності, не дозволяє рухатися вперед. Результат: втрачені можливості і хронічний стрес. Життя перетворюється на кімнату очікування, де залишається лише надія на те, що ідеальний варіант з'явиться. Однак кожне рішення – це крок вперед. Помилки – не невдачі, а інформація для роздумів.
Вас це може зацікавити: 5 нових звичок, які дозволять відчути себе щасливішими
Що з'їсти, щоб стати щасливішими: 7 продуктів для гарного настрою