Для тих, хто мріє схуднути, але при цьому не хоче поворушити й пальцем, японський вчений Фукуцудзі розробив спеціальну методику лежання на згорнутому у валик рушнику. Щоправда, лежати, як виявляється, буває теж складно.
Тривалий час Фукуцудзі займався лікуванням хвороб хребта. Він з'ясував, що з часом підстегнові та тазові кістки розходяться, а міжхребцеві диски сплощуються. Все це призводить до зменшення росту та візуального розширення талії. Саме тому науковець вирішив розробити методику корекції постави, яка заодно може поліпшити й фігуру.
Фукуцудзі вдалося розробити вправу, яка не потребує ані виснажливих тренувань, ані строгого плану харчування. Треба рівно лежати, підклавши під спину валик, – і більше нічого.
Техніка виконання
Вам знадобиться гімнастичний килимок і махровий рушник завдовжки приблизно 1,5 метри. Його необхідно згорнути в щільний рулон і зафіксувати (гумкою, чи мотузкою). Довжина валика повинна бути трохи ширшою за вашу спину.
Далі слід чітко дотримуватися рекомендацій, інакше бажаного ефекту досягти не вдасться:
1. Покладіть на килимок валик і ляжте на нього – так, щоб валик виявився прямо під пупком.
2. Ноги мають бути на ширині плечей.
3. Стопи злегка скривлені на внутрішній бік. Великі пальці доторкаються один до одного, а між п’ятами відстань 20-25 сантиметрів.
4. Заведіть витягнуті руки за голову. Долоні опущені вниз, мізинці торкаються один одного. Якщо випрямити руки спочатку не вдається, значить, у хребті є порушення.
5. У такій позі слід лежати 5 хвилин. Але це складно, тому для початку досить 2-3 хвилин.
6. Робити вправи слід щодня і бажано зранку.
Вставати з валика треба дуже обережно: спочатку перевернутися на бік, а потім піднятися.
У більшості людей після вправи виникає дискомфорт у хребті – це нормально. Головне, щоб не було сильного болю.
Що дає метод фукуцудзі
У нього багато позитивних ефектів.
Формується правильне положення кісток скелета. Відповідно, вирівнюється постава, піднімаються груди, в спині зникають болі.
На місце стають внутрішні органи. Це сприяє нормалізації травлення, покращенню вентиляції легень.
Витягуються м'язи спини, проходять затиснення у хребті.
Поліпшується кровообіг. Внаслідок цього підіймається настрій і підвищується працездатність.
Якщо робити вправу регулярно, жир з живота розподіляється, талія стає чіткішою – вона здатна зменшитися на кілька сантиметрів. Можна трохи змінювати техніку виконання в залежності від того, яку частина тіла плануєте підправити. Для тонкої талії валик слід класти під нижній край ребер. Для корекції грудей – чітко під них.
Людям із загостренням остеохондрозу, сколіозом, проблемами кульшових суглобів від виконання цієї вправи варто утриматися.