Ще трохи – і почнеться спека, від якої всі намагатимуться врятуватися під кондиціонерами. Щоб цей електроприлад приносив тільки користь і не зашкодив здоров’ю, його потрібно почистити. Можна викликати спеціально навчену людина, а можна зекономити і зробити це самостійно.
Чому необхідно чистити кондиціонер
Кондиціонер влітку потрібен не тільки для комфортного самопочуття. Вчені з Кореї з'ясували, що люди, які переживають спеку з кондиціонером, рідше страждають від серцево-судинних та неврологічних захворювань.
Однак разом з тим, що кондиціонер охолоджує приміщення, він здатен його забруднити. Стрептокок, синьогнійна паличка, золотистий стафілокок і ще декілька небезпечних видів бактерій накопичуються в системі охолодження і потоком повітря розносяться по помешканню.
Якщо кондиціонер не чистити, ці бактерії (а разом з ними і грибки) мігруватимуть по кімнаті і провокуватимуть алергійні реакції, грибкове враження легень, головний біль тощо.
Є ще кілька причин тримати кондиціонер у чистоті. Забруднені та засмічені фільтри зменшують потік повітря, що надходить із нього. Це означає, що повітря охолоджується повільніше, а грошей за електроенергію ви витрачаєте більше. Та й сам пристрій швидше зношується.
Тому щонайменше двічі на рік – перед літнім сезоном експлуатації та осіннім (перехід на режим обігріву) його потрібно приводити до ладу.
Як чистити кондиціонер
Перш, ніж взятися до роботи, не забудьте відключити пристрій від живлення.
Бажано вдягнути маску або респіратором, щоб захистити себе від вдихання пилу, в якому є грибки й бактерії.
А далі все робіть по плану:
● протріть корпус кондиціонера вологою ганчіркою, щоб зібрати пил;
● відкрийте кришку кондиціонера і обережно витягніть фільтри грубої очистки. Краще підкласти під них велику вологу ганчірку, щоб пил з фільтрів не падав на речі і не розносився по кімнаті;
● пропилососьте фільтри грубої очистки;
● промийте їх під проточною водою або замочіть у воді з додаванням миючого засобу. Після цього ретельно промийте під прохолодною проточною водою, витріть і дайте повністю висохнути. Але не сушіть феном, щоб не деформувалися;
● пропилососьте внутрішній блок кондиціонера;
● в ідеалі слід купити засіб для дезінфекції кондиціонерів, розпорошити на ті частини внутрішнього блоку, які не виймаються, і через 30 хвилин видаліть залишки ганчіркою;
● після цього сухі фільтри можна ставити на місце і закривати кришку кондиціонера.
Тепер вам можна не боятися ні спеки, ні мікробів.