Ви неодноразово бачили в кіно, як розмовляють папуги, але не вірите, що це насправді реально? Спробуйте – і переконаєтесь на власному досвіді.
Якщо у вас ще немає пернатого вихованця і ви задумуєтесь, яку саме породу купити, можете сміливо брати птаха, який сподобався своїм забарвленням. Ара, жако, какаду, хвилясті папуги – усі вони можуть стати вашими співбесідниками.
Стать також не повинна бути для вас аргументом. Вважається, що самці більш здатні до навчання. Однак деякі дами бувають набагато балакучішими. Так що тут все дуже індивідуально.
Зверніть увагу
А от на ці нюанси варто звернути увагу:
● молоду пташку розговорити легше, тому починати потрібно з 2,5-3 місяців;
● ваш пернатий вихованець заплутається, якщо всі домашні по черзі вимагатимуть від нього сказати «Привіт!». Він звикає до одного голосу, тому навчати має одна людина;
● крім голосу пташка розрізняє й інтонацію, тому говоріть з нею лагідно і хваліть. Їй це сподобається і, можливо, навіть мотивує;
● міміка теж має значення під час навчального процесу. Не сумнівайтесь: вихованець усе бачить;
● краще, коли під час уроку папуга сидить у вас на пальці – так виникає контакт. Якщо він не може всидіти на одному місці, закрийте в клітці. Але ні в якому разі не тримайте в кулаці – для нього це стрес, йому буде важко зосередитись на навчанні;
● не забувайте нагороджувати папужку за успіхи ласощами – тим, що полюбляє найбільше;
● якщо у вас не один папуга, навчити його розмовляти буде надзвичайно важно. А може й нереально. Навіщо йому це, якщо й так є з ким поцвірінькать…
Скільки потрібно часу
Займатися потрібно щодня, можна двічі-тричі на день. Але кожен урок має тривати не довше 15 хвилин, радять експерти. Далі пташці стане нудно.
Завжди звертайте увагу на її настрій. Якщо вона шумить і не реагує на вчителя, краще відкласти заняття.
На освоєнні перших кількох фраз найчастіше йде від трьох до п’яти місяців. Але нагадаємо: все дуже індивідуально. Можливо, ваш вихованець навіть вітатися з вами не захоче.
Як підбирати слова
Логічно почати з імені папуги. Скоріш за все, вона вже знає, що її звати Кетті або Джулія. Повторюйте його не тільки під час уроку, а щоразу, коли підходите до клітки. Експерти кажуть, що краще вчити два слова відразу – якщо одне пташці не сподобається, вона може зосередитися на іншому. Але до нових слів не переходьте, поки не вивчите ці. На першому етапі слова мають бути короткими – з кількох складів. Словосполучення й речення вводьте в лексикон пізніше.
Тримайте емоції при собі
Якщо нічого не виходить, не підвищуйте на папугу голос. Ці пташки дуже чутливі. Криком ви однак нічого не доб’єтеся – хіба що налякаєте.
Саме через чутливість вихованця не слід лаятися в його присутності. Він може не назвати свого імені, але все сказане емоційно запам’ятовує непогано.
До речі, папуги не завжди починають говорити на уроці. Прислухайтеся до них уважно: одного разу ваш улюбленець може видати щось «між іншим» – наприклад, під час сніданку, або коли чиститиме пір’ячко.