Як доглядати за орхідеєю, щоб вона не переставала цвісти

Ніжна орхідея – окраса інтер'єру. Але багато хто вважає її одноразовою квіткою й не ризикує заводити. Мовляв, квітне тільки в магазині, а вдома засихає. Вона справді досить вибаглива. Проте її можна змусити цвісти рясно й постійно, якщо знати тонкощі догляду.

Орхідея – тропічна квітка. Не дивно, що в умовах нашого клімату вона починає вередувати. З іншого боку, в природному середовищі вона росте на деревах, у воді і навіть на скелях. Це означає, що вміє досить непогано пристосовуватися.  

Як вибирати

Уважно огляньте квітку, яка вам сподобалася.

Листя в неї повинне бути зелене, без жовтих плям. Коріння – світло-зеленого кольору, без слідів гниття. Вибирайте той варіант, в якому коренева система гарно розвинена – повністю обплела горщик.

Бажано, щоб на орхідеї було багато бутонів. Це означає, що цвістиме вона довго. А як буде далі – залежить тільки від вас.

Як саджати

Основа для цієї екзотичної красуні – спеціальний компост для орхідей на основі кори. Він найкраще забезпечує необхідну  аерацію коренів та дренаж. Ще у компості повинна бути галька – вона запобігає гниттю кореневища.

Однак фахівці не радять влаштовувати орхідеї стрес і пересаджувати після того, як принесли її з магазину. Вона чудово може рости у «рідному» горщику до того часу, поки кореням не стане дуже тісно.

Як поливати

Це дуже важлива частина догляду за орхідеєю. Квітка любить вологу, але не терпить надлишкового поливу. Тому варто їй дозволити самій контролювати кількість води. Ваше завдання – щодня дивитися, в якому стані корені (саме з цією метою орхідею саджають у прозорі горщики, які потім ставлять у кашпо). Якщо зелені – все нормально. Якщо почали сіріти – до роботи!

Поставте орхідею у якусь ємніть і налийте (у ємність) відстояну воду кімнатної температури – стільки, щоб квітковий горщик був занурений у неї на 1/3. За 2-3 години дістаньте рослину, дайте стекти зайвій воді і поставте на звичне місце.  

Де поставити

Там, де найвологіше і куди не потрапляють прямі сонячні промені. Тобто вінка, які виходять на південь чи схід.

Періодично повертайте горщик, щоб стовбур орхідеї не викривився – вона любить тягнутися до сонця.

Аби під час опалювального періоду орхідея не страждала від пересушеного повітря, кожні два-три дні збризкуйте водою листя (але не квіти!).

І пам’ятайте, що ця рослина не любить протягів.

Як змусити зацвісти вдруге, втретє і далі

Неправда, що вона цвіте один раз. Дайте їй шанс це довести. І трохи допоможіть.

Обріжте квітконос, щойно відпали квіти. Доглядайте, як завжди – рослині потрібно набратися сил для наступного цвітіння. В цьому їй допоможуть спеціальні добрива.

Обріжте все відмерле листя і коріння (обов'язково робіть зріз по діагоналі – це важливо). А також хворі коричневі шипи.

І чекайте наступного цвітіння!

 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист