За емоційними підйомами і небувалою працездатністю може слідувати апатія та занепад сил. Інколи це ознака втоми. А може бути симптомом захворювання.
Непростий життєвий ритм вибиває з колії навіть фізично сильних і витривалих. Організм не залізний – він вимагає відпочинку і часу на відновлення життєвого ресурсу. Саме тому той, хто мало спить, багато працює впродовж тижня і часто стресує, на вихідних часто може тільки спати, їсти і ліниво серфити у смартфоні. А якщо відправити його у відпуску, здатен провести й такому форматі не один день.
Тиждень-два відсутності зусиль на повсякденну діяльність можна пояснити
втомою. Більше – тривожний сигнал. Для багатьох серйозних захворювань, які на ранніх стадіях протікають безсимптомно, апатія – одна із ключових ознак.
Цукровий діабет другого типу
Діабет легше ідентифікувати, ніж інші захворювання. Як правило, є в нього ще один красномовний симптом – постійна спрага.
Астенія
Стан, який характеризується підвищеною стомлюваністю, порушеннями сну та нестійким настроєм. Астенія більш характерна для людей літнього віку. У молодших може виникнути внаслідок ускладнення простудного або вірусного захворювання (нерідко буває після ковіду). Якщо не звернутися до лікаря, може тривати роками, впливаючи на якість життя.
Онкологія
Ця хвороба висотує з людини всі сили. Якщо немає ніяких больових відчуттів чи дискомфорту, сигналом про онкологію може бути різка втрата ваги.
Гіпотонія
Значне підвищення тиску людину насторожує більше – через сильний головний біль, який не дозволяє підняти голову з подушки. Симптоми зниження артеріального тиску – млявість, запаморочення, нудоту, погіршення зору, порушення терморегуляції – можна переплутати з чимось іншим і тривалий час це терпіти. Але якщо нічого не лікуватися, хвороба може перейти у хронічну форму. Це означає, що серце, мозок, нирки хронічно недоотримують кисню, і нічого хорошого це не обіцяє.
Щоб вчасно вжити заходів, потрібно уважно прислуховуватися до себе. Якщо щось насторожує, не слід зволікати з візитом до лікаря.