Відповідь, здавалося б, очевидна: звісно, самотні. Але не все так просто.
Самотні чоловіки не заморочуються приготуванням сніданків-вечерь і у більшості випадків харчуються фастфудом або не надто здоровою їжею. Відповідно, зайві кілограми повинні до них чіплятися самі собою. На одружених вдома завжди чекає щось свіже й смачне, а якщо дружина слідкує за власною вагою – то й корисне. Ніби все логічно, але на практиці виявилося навпаки.
Науковці з китайської академії соціальних наук провели дослідження, до якого залучили людей віком від 18 до 45 років. І виявили, що у шлюбі індекс маси тіла чоловіків підвищується. Після одруження у 5,2% з'являється зайва вага. На 2,5% збільшується ризик ожиріння. У жінок ця тенденція відсутня.
Раніше подібне дослідження проводили науковці з Університету Бата (Великобританія).
Вони з’ясували, що у одружених чоловіків індекс маси тіла вищий – приблизно на 1,4 кілограма.
Причому набирає вагу сильна стать у два етапи: відразу після одруження і після народження дитини – у перші роки батьківства.
Цікавий факт: зниження ваги спостерігається перед розлученням і триває якийсь час після нього.
Вочевидь, вважають дослідники, причина набору ваги пов’язана з тим, що одружені чоловіки більше їдять і менше уваги приділяють спорту. Тому радять слідкувати за своїм раціоном і не забувати про фізичне навантаження – особливо у перші роки подружнього життя.