Вчені виявили смертельно небезпечні бактерії, які харчуються людською кров’ю

Вампірами виявилися бактерії, які шукають людську кров. І вони ще небезпечніші, ніж кровопивці з фільмів жахів.

Це відкриття зробити науковці з Університету штату Вашингтон, пише The Daily Star

Вони з’ясували, що існує ряд бактерій (Salmonella enterica, Escherichia coli (E coli) та Citrobacter koser), яких приваблює сироватка – рідка частина крові, багата поживними речовинами.

«Бактерії, що найчастіше інфікують кров, можуть бути смертельними. Ми дізналися, що деякі з них відчувають хімічну речовину в крові людини та пливуть назустріч їй, немов акули», - пояснює професор Арден Бейлінк, один з учасників дослідження.

Це означає, що певні бактерії можуть бути вбивцями людей, які борються із запальними захворюваннями кишечника (від них страждає приблизно 1% населення планети). У них часто спостерігається кишкова кровотеча, яка створює ідеальні умови для проникнення бактерій-вампірів у кров.

Щоб детальніше вивчити проблему, вчені створили новий потужний мікроскоп. Далі вони  імітувати кишкову кровотечу, ввівши в дослідний матеріал шматочки людської сироватки. І спостерігали, як бактерії з великою швидкістю рухаються в напрямку до неї.

Дослідники з’ясували, що сальмонела має хитрий білковий рецептор, відомий як Tsr, який дозволяє бактеріям проникнути в кров та плисти до сироватки. Вони використали кристалографію білка, щоб підглядати за його атомами, змішаними з серином.  Саме ця амінокислота, присутня в крові людини (її часто використовують у білкових напоях), найбільше збуджує апетит бактерій. Вони її винюхують, знаходять і їдять.

Ці висновки мають важливе значення для людей, які страждають на запальні захворювання кишечника.

«Дізнавшись, як бактерії виявляють джерела крові, у майбутньому ми зможемо розробити нові ліки, які блокуватимуть цю здатність. Вони можуть покращити здоров’я та життя людей з високим ризиком інфекцій кровотоку», - каже одна з дослідниць Сієна Гленн.

Вас це може зацікавити: Експерти розповіли, які захворювання можна підхопити під час прийому душу

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист