Літня спека приховує багато ризиків для нашого здоров’я. Те, що було абсолютно нормальним за нижчих температур, раптом може стати небезпечним. Наприклад, ці три предмети, які завжди лежали в салоні вашого авто.
Кожен має ці незабутні враження, коли сідаєш в авто, яке кілька годин стояло на палаючому сонці. Здається, що потрапляєш на сковорідку. І не тільки здається. Центр контролю захворювань США встановив: лише за годину при температурі повітря на вулиці +26°C в автомобілі вона може досягати +50°C. Якщо ж на вулиці ще вища температура, в машині вона може підійматися до +75°С! Окрім дискомфорту це означає, що не всі речі, які знаходилися в салоні, після такої «термічної обробки» залишатимуться придатними для використання.
Зокрема, ці три предмети точно не варто тримати в спеку в бардачку.
Вода. В авто, як правило, круглий рік є пляшечка-дві – про всяк випадок. Влітку вода життєво необхідна, щоб підтримувати водний баланс і не отримати теплового удару. Але краще не залишати її в машині. Під дією тепла хімічні речовини, з яких виготовлені пластикові пляшки (зокрема, поліетилентерефталат), можуть проникнути в воду і викликати отруєння.
Сонцезахисний крем. Влітку ним рекомендується користуватися не тільки на пляжі – отримати опіки можна за лічені хвилини навіть коли йдеш по вулиці. Тому крем під рукою – правильне рішення. Але неправильне – возити його в авто тижнями. В результаті перегрівання він може втратити свою ефективність. Ви почуватиметесь захищеними, намастившись ним, і не зрозумієте, чому ж в результаті обгоріли. Ще одна причина не тримати в салоні такий крем – від нагрівання тиск у тубусі може підвищитися, і ваш крем вибухне. Хороша новина – ніхто від цього не постраждає. Погана – вам доведеться добряче витратитися на хімчистку, щоб навести лад після масного крему.
Ліки. Від головного болю, спазмів, для поліпшення травлення – цей джентльменський набір є в кожного водія. Однак всі лікарські засоби мають рекомендовану температуру зберігання. І вона аж ніяк не +35°С і вище. Нашкодити здоров’ю зіпсовані препарати навряд чи зможуть, але й допомогти – навряд чи.
Вас це може зацікавити: Чому у спеку небезпечно пити воду з пластикової пляшки