Чому у спеку небезпечно пити воду з пластикової пляшки

Якщо дуже хочеться пити, ми згодні на все – навіть на ту пляшку води, яка здається більш схожою на теплий чай. Однак експерти попереджають: якщо пластикова ємність  перегрілася на сонці, пити з неї не варто.

У спеку прохолодна вода – на вагу золота. Але варто дістати з холодильника – вона швидко нагрівається. Якщо ж взяти з собою на пляж чи залишити на кілька годин у машині, стає просто гарячою. Здавалося б, це просто несмачно. Насправді все набагато складніше.

Деякі види пластику при нагріванні виділяють отруйні речовини, тому їх не можна ставити в мікрохвильовку. Нагріта на сонці тепла бутильована вода також може мати приховані ризики для здоров’я, про які багато не підозрює.

«У спеку дуже важливо, щоб організм отримував достатню кількість води. Але не пийте воду з пляшки, яку залишили на сонці або в гарячому середовищі – наприклад, в автомобілі. Тепло може спричинити вимивання шкідливих хімікатів із пластика у воду», - пояснює Сара Лоусон, експерт з харчової безпеки.

Йдеться, перш за все, про фталати. Вони здатні накопичуватися в організмі та викликати інтоксикацію: порушувати роботу печінки та нирок, кровоносної і центральної нервової систем.

Про їхній вплив свідчить і погіршення самопочуття. Це може бути головний біль, нудота або біль у животі, гормональні порушення і навіть запаморочення.

Особливо варто уникати пластику з маркуванням 3 і 7 у трикутнику. До його складу входить бісфенол А, який може негативно впливати на нервову, ендокринну та імунну системи.

Фахівці з харчової безпеки радять тримати бутильовану воду в прохолодному місці і подалі від прямих сонячних променів. Навіть балкон для води – погане місце, якщо він знаходиться з сонячного боку.

Якщо вирушаєте в далеку дорогу або плануєте провести вихідний день на пляжі, краще брати воду у скляній тарі. А в ідеалі придбати компактну сумку-холодильник. Тоді за будь-яких обставин матимете пляшку освіжаючої води.

Вас це може зацікавити: Скільки потрібно пити води цього літа, щоб пережити спеку

Лікар відповів, чи корисно пити під час їжі

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист