Банани вважаються одними з найкорисніших фруктів. Чи означає це, що чим більше їх з’їси, тим краще?
Про те, що банани надзвичайно корисні, свідчить навіть такий простий факт: вводити їх у раціон немовлят можна вже з 8-9 місяців. Адже вони містять велику кількість
калію, кальцію, магнію, фосфору, натрію, заліза, вітаміну С, групи В, РР і не тільки – всі ці мікроелементи потрібні людини незалежно від віку. А ще вони швидко насичують і постачають організму енергію.
Однак зловживати бананами, переконані фахівці, не слід.
По-перше, вони містять мало клітковини (до 3 г). У них майже немає білків та жирів і зовсім немає вітаміну D. Тому фруктову тарілку потрібно доповнювати й іншими фруктами.
По-друге, хоч банани і не вважаються висококалорійним продуктом (95 ккал/100 г), 90% калорій надходять із вуглеводів. Якщо споживати їх багато, це може призвести до збільшення ваги та підвищення рівня цукру в крові.
Загалом дієтологи радять з’їдати щодня не більше трьох бананів середнього розміру або два великих.
Краще вживати зелені банани. В них більше клітковини і менше цукру – вуглеводами є крохмаль. Тому в невеликій кількості вони дозволяються навіть людям, хворим на діабет (але варто проконсультуватися з лікарем). У процесі дозрівання крохмаль перетворюється на цукор.
Вас це може зацікавити: Банани врятовано: вчені вперше вивели генетично модифікований сорт, стійкий до грибкової інфекції