Що зробити в листопаді на городі та в садку, щоб знищити личинки хрущів

Дуже дивно говорити про хруща – майського жука – у листопаді…  Але ви ж хочете, щоб ваші плодові дерева, кущі та овочеві культури в наступному році порадували врожаєм? Тоді встигніть до морозів нанести потужний удар по головному їхньому ворогові – личинкам хруща.

Чим небезпечні хрущі

Взагалі-то їхній вік досить короткий: просинаються хрущі у травні, 5-7 тижнів – і їх  вже немає. Однак проблем за цей період вони встигає наробити багато: об'їдають (або просто роблять дірки) листя дерев та кущів, пошкоджують зав'язь та квіти. Після цього рослини в'януть і гинуть.  

А ще хрущі встигають зробити найголовніше: відкласти яйця. Здорові особини з них виростуть тільки за 3-4 роки. Однак вже за місяць з яйця з’являється ненажерлива личинка. Спочатку вона харчується гумусом. А потім накидається на все, що трапляється на її шляху. Корінці полуниці? Делікатес! Коріння малини, черешні, вишні, абрикоса, груші? Годиться! Злаки, квіти, цибуля – нічим не гребують. Вони легко можуть зіпсувати навіть ділянку картоплі: вигризти дірку в кожному плоді.

По суті, зелень вони атакують з двох боків: дорослі особини знищують листя, личинки – коріння.

Як боротися з личинками

Садоводи й городники в розпачі хапаються за голову: стільки зусиль доклали – і все марно. Борються з личинками, як можуть: збирають і давлять, випускають на грядки курей (у кого є), щоб поклювали. Але толку від цього мало.

Експерти кажуть, що найкращий результат дасть осіння боротьба зі шкідником: саме в цей період личинки заглиблюються  в землю, щоб перезимувати. Можна використати інсектициди. Однак якщо не маєте наміру труїти і себе разом з личинками, краще вдатися до народних методів.

Що допоможе перемогти личинок?

Розчин нашатирного спирту. Розведіть 2 столові ложки у відрі води і полийте цим розчином  ґрунт під деревами та кущами і грядку з полуницею.

Оцтовий розчин. 100 мл оцту розведіть у 10 літрах води і так само обробіть ним землю в стратегічно важливих місцях.

Аміачний розчин.  20 мл аміаку розводять у 10 літрах води і поливають міжряддя на полуничних грядках.

Настоянка з лушпиння цибулі. Замочіть лушпиння цибулі у воді (у пропорції 1:3) і дайте настоятися протягом 5 днів. Вийміть лушпиння і розведіть настоянку водою (пропорція 1:5). Полийте землю в потрібних місцях.

Настоянка з часнику. Головку часнику почистить, натріть на тертці і залийте 2 літрами води. Дайте настоятися протягом 2 днів, процідіть та розмішайте з відром води. Полийте нею грядки та кущі.

А ще експерти радять перекопати на грядці та в садку під деревами землю на штик лопати – зробити це до заморозків кілька разів. Щоб і личинки, і яйця, і дорослі хрущі не встигли закопатися і загинули.  

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист