Психолог назвав тривожні симптоми прихованого стресу, які загрожують психічному здоров'ю

«Тихі» – мовчазні – симптоми стресу можуть мати такі ж неприємні наслідки, як і його очевидні ознаки – вони призводять до депресії та тривожності.

Зазвичай стрес проявляється в роздратованості і підвищеній емоційності. Однак є в нього й інша крайність: він може протікати непомітно. Людина просто закривається в собі, не ділиться своїми проблемами, переживає їх наодинці.

Стримувати емоції шкідливо як для фізичного, так і для психічного здоров’я. «Тихий» стрес може призвести до депресії, тривоги та нездатності впоратися з повсякденними викликами, пояснює психологиня Марія-Тереза Дахер-Кьюсак.

Як правило, оточуючі, а іноді й сама людина не завжди усвідомлюють, що насправді відбувається, і пояснюють цей стан втомою.

Але фахівець застерігає: якщо ви відчуваєте роздратування (дратує буквально все і всі), вам важко зосередитися, ви втрачаєте інтерес до того, що вам подобається, маєте справу зі стресом.

Основною причиною стресу для дорослої людини  часто стає робота. Тому психологиня радить відкоригувати своє робоче навантаження і більше часу приділити  відпочинку.

Вміння розслаблятися та відновлювати сили в кінці дня вона вважає запорукою психічної та фізичної стабільності.

Дахер-Кьюсак радить повністю відсторонитися від виробничих питань – навіть не заходити в робочу пошту. Натоміть присвятити час своєму хобі – воно може допомогти зняти стрес. Або виділити годину на перегляд серіалу. Будь-яка перерва від того, що викликає нервову напругу, піде на користь і поповнить ваш життєвий ресурс.

Вас це може зацікавити: Експерти назвали найшвидший спосіб зняти стрес

Що зїсти, щоб побороти тривожність

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист