Для підтримки здоров’я вчені радять щодня займатися спортом щонайменше пів години. Але не завжди хочеться, не завжди є можливість. Тоді потрібно хоча б присідати. Вважаєте, це нічого не дасть? Розповідаємо, що буде з вашим тілом, якщо кожного дня присідатимете по 30 разів.
Які м’язи задіяні під час присідання
Не варто відноситися до присідання скептично. Насправді це одна з найважливіших вправ у силових видах спорту. Адже задіяні майже всі м'язи нижньої частини тіла: задня, передня та внутрішня поверхні стегна, сідничний і поперековий м'язи, литкові м'язи, м'язи спини, колінний, тазостегновий, гомілковостопний і не тільки.
Що дає 30 присідань
Зміцнюються м'язи та сухожилля. Проробляються всі м’язи нижніх кінцівок. Якщо робити вправу щодня, збільшиться і їхній об’єм.
Розвивається м’язова витривалість. Не тільки кінцівок, а й серцево-судинної системи. Якщо повторювати присідання регулярно, хочеш не хочеш – вони змушені будуть звикнути до таких навантажень. І це їм тільки на користь.
Покращується постава. М'язи спини та корпусу набагато менше задіяні під час присідання, ніж ноги, але не повністю – вони теж підлаштовуються під такий спосіб життя.
Змащуються суглоби. Хоча правильніше сказати – додатково змащуються, оскільки активізується вироблення синовіальної рідини.
Поліпшується гнучкість в тазостегнових суглобах. Це закономірно й дуже корисно. Але потрібно правильно виконувати присідання, щоб не допустити травми.
Покращується кровообіг та лімфоток.
Робляться сильнішими м'язи кора.
Прискорюється метаболізм. Під час присідання відбувається викид ендорфінів та адреналіну, що впливають на швидкість метаболічних процесів.
Не залишається шансу у целюліту.
Спалюються калорії. Щоправда, сподіватися на потрясаючий результат не варто – одними присіданнями вау-ефекту ви не доб’єтесь. Але сідниці і стегна точно стануть більш пружними.
Покращується настрій і з’являється енергія. Коли мозок недоотримує кисень, людина стає знервованою. Фізичні навантаження цю проблему вирішують.
Як правильно присідати
Це дуже важливий момент, який може звести нанівець усі ваші старання.
Обов’язково зробіть перед присіданням розминку, щоб розігріти м’язи.
Стопи не відривайте від підлоги.
Присідайте повільно, дивіться трохи вгору і перед собою, щоб не давати навантаження на міжхребцеві диски.
Будьте дуже акуратними, якщо у вас гіпертонія, варикоз, хворі коліна чи суглоби. Якщо відчуваєте дискомфорт під час присідання, спробуйте присідати не настільки глибоко.
Одним з найефективніших вважається присідання у стилі сумо: ноги широко розставлені, носки дивляться в різні боки. Присідати потрібно до прямого кута в колінах (уявіть, що ви сідаєте на маленький стільчик), не нахиляючи корпус вперед.