Плодові мушки: як не допустити, щоб вони оселилися у вашому домі

Плодові мушки не здатні прокусити шкіру людини. Але можуть стати причиною кишкової інфекції. Тому миритися з таким сусідами не варто.

Щойно потепліло на вулиці – плодові мушки (дрозофіли) тут як тут. Чим далі, тим їх стає більше: дозрівають овочі та фрукти і є де паразитувати. Своєї отрути в них немає. Але поки вони перелітають з одного «об’єкту» на інший, намагаючись відкласти яйця або підживитися, збирають на лапки мікроби. Ось вони можуть стати причиною отруєння, якщо овочі чи фрукти не досить добре помиті. 

Той, хто пробував з мушками боротися, знає, які вони живучі й плодовиті. Тому краще не допустити, щоб вони оселилися у вашому домі.

Як це зробити – розповідає Джон Гірван, експерти Alliance Online Ireland – постачальника приладів для боротьби з комахами.

Порада 1. Регулярно виносіть сміття

У спекотні дні це, можливо, варто робити навіть двічі на день. Сміттєвий бак – це ідеальне місце для розмноження плодових мушок. Серед відходів однозначно знайдеться щось смачне для дрозофіл. Щойно качан від яблука чи персикова кісточка з м’якіттю почнуть псуватися, мушки відразу прилетять на улюблений запах. 

Порада 2. Тримайте в чистоті робочі поверхні на кухні

Стіл, плиту слід не тільки ретельно мити, а й дезінфікувати. Маленький шматочок овочів, крапля соку, які ми не помітили, точно помітить плодова мушка. 

Порада 3. Правильно зберігайте фрукти та овочі

Плодових мух приваблює стиглість фруктів і овочів і запах бродіння, тому тримайте їх у контейнерах і герметично закривайте.

Порада 4. Прочищайте каналізацію

Зазвичай ми це робимо, коли вона забивається. Але дрозофіли змушують робити це частіше. Вони можуть розмножуватися та відкладати яйця в органічній речовині у вологих місцях. Каналізація – одне з них. Очистіть її сумішшю оцту та харчової соди, щоб запобігти розмноженню плодових мух. Можна використати окріп. І не забудьте про перелив у раковині! Там дрозофіли теж можуть влаштувати собі притулок.

Порада 5. Вмикайте вентилятор

Плодові мушки, за словами Джона Гірвана, «слабкі» льотчики, тому ненавидять сильні потоки повітря. Якщо поблизу потенційного місця скупчення плодових мушок увімкнути вентилятор, циркуляція повітря ускладнить життя мушок. Їх буквально як вітром винесе.

Якщо все-таки дрозофіли оселилися у вашій домівці, експерт радить встановити пастки. Найпопулярніша – ємність з розчином яблучного оцту і кількома краплями миючого засобу (або просто червоне вино). Налийте трохи в пів літрову банку, накрийте харчовой плівкою і проткніть кілька невеликих отворів, щоб заманити мух. Вони прилетять на смачний запах, знайдуть хід у банку, але назад вибратися не зможуть.  

«Виганяти диявола» можна, поставивши букетик сушеного базиліку, м’яти та лаврового листя.

Або ж додати у воду по кілька крапель ефірної олії лаванди, лемонграсу та евкаліпту (чи хоча б одного виду олії) і періодично розпилювати в приміщенні.

Вас це може зацікавити: Як позбавитися від плодових мушок

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист