Названо найкращий час доби для заняття спортом, який знижує ризик діабету

Будь-яка регулярна фізична активність – це життєво необхідна річ. Але правильно підібраний час тренувань гарантує не тільки зменшення ваги і підтягнуту фігуру, а й  зниження ризику ряду небезпечних захворювань. Зокрема – діабету.

Для того, щоб підтримувати себе в тонусі, вчені рекомендують виділяти для тренувань принаймні 2,5 години на тиждень – тобто приблизно 20 хвилин на день.

Однак останні дослідження показують: якщо займатися спортом у конкретний час доби, можна контролювати не тільки вагу, а й рівень цукру в крові. І цей час – вечір.

Такого висновку науковці з Університету Гранади дійшли після дослідження, в якому взяли участь 186 осіб (середній вік – 46 років), які мали надлишкову вагу або ожиріння.

Впродовж двох тижнів вчені за допомогою спеціальних пристроїв – акселерометрів –відслідковували їхню  фізичну активністю, а після кожного тренування вимірювали  рівень глюкози.

Результати показали, що помірна та інтенсивна фізична активність у проміжку з 18.00 до 00.00 сприяла зниженню денного, нічного та загального рівня глюкози в крові порівняно з навантаженнями в інший час доби.

За словами дослідників, саме у вечірній час фізичні вправи покращують гомеостаз глюкози – контрольований рівень цукру в крові.

«Наші результати підкреслюють важливість точного часу призначення вправ. У клінічній практиці сертифікований спортивний і медичний персонал повинен враховувати це задля підвищення ефективності тренувань», - вважає автор дослідження, професор Джонатан Р. Руїс.

На думку вчених, ці висновки в черговий раз доводить: важлива не тривалість тренувань – «чим більше, тим краще», а якість. А тепер вже – і  час доби.

Вас це може зацікавити: Дієтологиня назвала ідеальний час для сніданку людей з діабетом другого типу

Цукровий діабет можна визначити по очах – є одна важлива ознака, – дослідження вчених

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист