Названа одна «небезпечна» година на добу, коли користуватися смартфоном категорично заборонено

Для більшості людей це вже стало ритуалом: перед сном «посидіти» в телефоні. Однак фахівці не радять цього робити.

Коли всі справи зроблені і половина сім’ї вже спить, можна нарешті спокійно «посерфити» в мережі, погортати  Instagram, пограти в улюблену мобільну гру чи  повибирати собі щось в інтернет-магазинах. Так роблять навіть ті, хто і впродовж дня мав можливість заглядати в смартфон.

Але науковці цей «зручний» момент єднання з телефоном називають найбільш небезпечним для здоров’я. І закликають за годину до планового сну сховати його подалі.

Чому не можна користуватися смартфоном перед сном?

Звичка зависати в мобільному телефоні пізно ввечері загрожує погіршенням самопочуття та серйозними проблемами зі сном.

Ось основні винуватці нашого дискомфорту.

Синій екран. Він пригнічує синтез мелатоніну – гормону сну. Мелатонін починає вироблятися в організмі людини з настанням темряви. Це не снодійне, як прийнято вважати. Він відповідає за розслаблення, яке призводить до засинання. Синій екран перешкоджає виділенню гормону, відповідно, порушує фази сну і призводить до безсоння. Окрім того, він впливає на імунітет – вважається потужним антиоксидантом, що захищає від раку. Якщо активувати фільтр синього, це трохи знизить рівень проблеми, але повністю її не вирішить.

Недостатня відстань до екрану. Зручно вмостившись у ліжку, ми зазвичай максимально близько до очей наближаємо телефон. Це негативно відбивається на кришталику ока і загрожує погіршенням гору та міопією. Офтальмологи радять для  профілактики міопії кожні 30  хвилин робити зарядку для очей, дивитися в далечінь і періодично відриватися від екрану. Але вночі, звісно, ніхто цього робити не буде.

● Інформація негативного характеру. Дослідники підрахували: майже 90% контенту, який ми черпаємо з новинних стрічок, негативний. Це призводить до перезбудження нервової системи, зростання рівня адреналіну, норадреналіну та дофаміну. А в підсумку маємо безсоння.

Вас це може зацікавити: 9 продуктів, які допоможуть захистити зір

Вчені створили скло для смартфонів, яке вбиває майже 100% бактерій на своїй поверхні

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист