Час від часу травний трак може давати збій. Є ряд лікарських засобів, які можуть налагодити його роботу. Але існують природні «ліки», які впораються з цим завданням не гірше. Наприклад, деякі чаї.
Якщо травний тракт не працює належним чином, це неминуче впливає на наше самопочуття, настрій, повсякденну діяльність.
Здуття живота, судоми, діарея, закреп здатні зіпсувати не один день.
Причини цих проблем різні: від неправильного харчування та стресу до непереносимості певних продуктів і серйозних захворювань. Але є унікальні напої, які можуть позбавити неприємних наслідків – заспокоїти травну систему.
М'ятний чай
Розслаблює м'язи травного тракту, зменшує здуття живота і сприяє травленню. Особливо корисний при синдромі подразненого кишечника. Але слід бути обережними людям з рефлюксом: м’ята може розслабити м’яз, що закриває стравохід, і погіршити симптоми. Експерти радять випивати не більше 1-2 склянки на день – після їжі.
Імбирний чай
Імбир – чудовий засіб від нудоти та блювоти. Покращує травлення, зменшує здуття живота і має протизапальні властивості. Дослідження показують, що він стимулює скорочення шлунку і спорожнення. Для досягнення такого ефекту варто випивати 1-2 чашки на день до або після їжі.
Ромашковий чай
Ромашка відома своїми протизапальними та розслаблюючими властивостями. Зменшує спазми, здуття живота і заспокоює роздратовану слизову оболонку шлунку. Це ідеальний вибір при розладах шлунку та легких розладах травлення, викликаних стресом. Достатньо випивати 2-3 чашки на день між прийомами їжі.
Коли потрібно звернутися до лікаря
Чаї можуть бути ефективними засобами для полегшення легкого травного дискомфорту. Однак якщо симптоми тривають довше 3-5 днів або стан погіршується, слід звернутися до лікаря.
Інші приводи для звернення до фахівця – сліди кров у калі, сильний біль у животі, незрозуміла втрата ваги, постійна нудота та блювота.
Вас ще може зацікавити: 5 важливих продуктів для кишечника, які гастроентеролог радить їсти щодня