Найкраща поза для сну – та, в якій не виникають зморшки: перевірте, чи правильно ви спите

Максимально правильну позу для сну вибирає найменша кількість людей.

За статистикою майже 47% людей сплять у позі ембріона, 17% – на животі, 13% – на боці, 11% – на спині, решта – всю ніч крутяться.

Зазвичай кожен моститься спати так, як йому зручно. Однак зручно й правильно – не завжди одне й те ж.

Наприклад, у позі ембріона можна гарно розслабитися й відпочити. Проте вона  погіршує кровоток і збільшує навантаження на хребет – останнє може спровокувати грижу.

Тож якщо ви прокинулися вранці з головним болем, важкістю в плечах і відчуттям, ніби вас побили, скоріш за все, спали в неправильній позі.

Чому не можна спати на животі

Сон на животі вважається найбільш шкідливим.

«Якщо ви спите в такій позі, вам потрібно повернути голову набік. Це може спричинити напругу та стрес у шиї, а також посилить навантаження на нижню частину спини», - пояснює доктор Джей Чанг із клініки Chirowell в Арізоні.

Також ця поза навантажує серце, що особливо небезпечно для осіб із серцево-судинними проблемами.

Вона здатна викликати проблеми з диханням, оскільки пережимається діаграфма. І сприяє закладеності носа (слиз, який там міститься, накопичується в носових пазухах).  

Чому лікарі рекомендують спати на спині

Численні дослідження показали: саме сон на спині найкорисніший. І ось чому:

Зменшується ризик виникнення головного болю. Коли ми під час сну повертаємо голову набік, може защемитися нерв на шиї і спровокувати головний біль. Сон на спині дозволяє  шиї й хребту залишатися в нейтральному положенні. А отже, защемлення і головний біль виключаються.

Нормалізується дихання. Адже йому ніщо не перешкоджає! Доведено, що глибоке дихання вночі сприяє кращому виробленню гормону мелатоніну, який забезпечує спокійний сон і релакс.

Не страждає шкіра. Вона страждає, коли контактує з подушкою, на якій накопичується безліч бактерій, жиру та бруду. Це може стати причиною подразнень шкіри і навіть більш серйозних проблем.

Не утворюються зморшки. Вірніше, додаткові зморшки через заломи шкіри, коли ми притискаємось обличчям до подушки.

Не виникає набряклість на обличчі. Ви й самі, напевно, помічали, що ранком під одним оком може бути набряк, а може й під двома. У більшості випадків це означає, що значну частину ночі ви пролежали на боці або животі – рідина накопичується у тій частині обличчя, на якій спите. Якщо лежати на спині, цього можна уникнути.

Звичайно, є випадки, коли спати на спині теж може бути шкідливо. Як привило, це стосується людей із порушенням дихання уві сні – апное. Але ця хвороба, на щастя, зустрічається не надто часто.

Декому доведеться вчитися спати на спині. Цей процес буде простішим, якщо користуватися спеціальною ортопедичною подушкою з вм’ятиною для шиї.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист