Мозолі на ногах: як швидко позбутися і не заробити нових

Маленький мозоль здатен викликати болючі відчуття. Тому мужньо його терпіти не варто – треба якомога швидше позбутися.

Ці тверді ділянки омертвілої шкіри з’являються, коли ми носимо незручне взуття. Мозолі можуть відрізнятися за своїм виглядом. А об’єднує їх відчуття дискомфорту.

Позбавитися від них можна самостійно. Однак якщо ви надто довго терпіли і запустили цю проблему, доведеться звертатися до дерматолога. Не зволікайте. Маленький мозоль може наробити немало лиха – стати причиною гнійного запалення, інфекції чи навіть гангрени. 

Водянки

Такі мозолі найболючіші. Але боротися з ними простіше. Якщо дати ногам спокій і не натирати водянку, вона сама за день-два висохне. Просто слідкуйте, щоб вона не лопнула. Шкіру навколо неї протирайте антисептиком. Саму водянку легенько змащуйте цинковою маззю (тоді вона швидше підсохне). І скоро про неї забудете.

Якщо водянка лопне, головне, не зрізати (тим більше – не здирати) шкіру – вона не зможе захищати ранку від потрапляння інфекції. У будь-кому разі – зі шкіркою чи без – потрібно регулярно обробляти проблемне місце хлоргексидином.

Сухі мозолі

Вони болять не так сильно. Але позбавитися від них складніше. Зазвичай це тривалий процес, який вимагає багаторазового розпарювання.

Найкращі ванночки – з морською сіллю та содою: по 1 столовій ложці на 3 л води. Спочатку треба впродовж 10 хвилин розпарювати мозоль, потім пошкребти  спеціальною пилочкою (або пемзою) і змастити жирним кремом. Процедуру доведеться повторювати кілька днів, щоб досягти гарного результату.

Стрижневі мозолі

Зовні схожі на сухі мозолі, але всередині є стрижень, який проникає глибоко в епідерміс.

Позбавитися їх допоможуть аптечні пластирі із саліциловою кислотою, який треба використати згідно інструкції. В запущених випадках вирішити проблему допоможе лікар дерматолог або подолог.

Життя без мозолів

Щоб не допустити появу мозолів, слід носити зручне взуття.

Нове взуття (навіть якщо воно здається комфортним) не вдягайте, якщо тривалий час доведеться провести на ногах (у подорож, на вечірку). Спочатку перевірте його у короткий відрізок часу.

Не носіть закриті черевики без шкарпеток – це не гігієнічно і в рази підвищує ризик появи мозолів. Шкарпетки бажано купляти з натуральних матеріалів, щоб ноги дихали і не пітніли.

Регулярно робіть педикюр  з видаленням відмерлих клітин шкіри. Це можна зробити навіть у домашні умовах з допомогою пемзи.
Завжди майте при собі пластир. Щойно відчули, що натираєте ногу, наклейте на проблемне місце.

Вас це може зацікавити: Ідеальні ніжки: як правильно доглядати за стопами ніг влітку 

Чому ванночки для ніг з оцтом потрібно робити кожному

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист