Міфи і правда про варикоз: як повернути ногам красу та здоров’я

Випуклі вузлуваті вени на ногах – причина для неабияких комплексів. Ховати їх під довгою сунею чи джинсами – варіант на екстрений випадок. Це серйозна проблема з неприємними наслідками. Тому ігнорувати варикоз не можна, а вірити міфам, які про нього ходять, не варто.

Майже 60% людей на планеті страждають на варикоз. Це  захворювання характеризуєть нерівномірним розширенням вен, збільшенням довжини та зміною їхньої форми. Венозні стінки при цьому стають тоншими, в них утворюються вузли. Відток крові гальмується – вона застоюється, згущується і загрожує уворенням тромфів.

Проте  навіть коли ознаки варикозу стають досить явними, мало хто поспішає  до лікаря. Часто спрацьовують численні міфи про захворювання. Ось найпоширеніші з них.

Міф 1. Варикоз – естетична проблема

Як би дивно це не звучало, але ще є люди, які вважають саме так. На жаль, все набагато складніше. Якщо варикоз не лікувати, можуть розвинутись серйозні ускладнення: тромбофлебіт, трофічні виразки, кровотечі із пошкоджених вен, тромбоз. Вони дуже ускладнюють життя, а в певних випадках і загрожують йому. До того, лікувати трофічну виразку буває набагато складніше, ніж варикоз.

Міф 2. Варикоз можна вилікувати за допомогою лікарських препаратів

Креми, мазі на основі кінського каштану та інші широко розрекламовані препарати  можуть тільки полегшити відчуття, та й то цей ефект триває недовго. Усунути причину вони не можуть.

Міф 3. Компресійний трикотаж врятує від ускладнень

Як і у випадку з лікарськими засобами, він може зняти основні симптоми – зокрема, зменшити біль та набряки, запобігти тромбоутворенню і сповільнити розвиток хвороби. Але на роботу вен і тонус судинної стінки ніяк не вплине. Проблема нікуди не подінеться.

Міф 4. Варикоз лікується хірургічним способом і вимагає тривалої реабілітації

Раніше було саме так. Але сучасна медицина використовує для лікування варикозу інші методи. Лазерна коагуляція вен, клейова облітерація, склеротерапія не потребують видалення вен. Ці процедури малотравматичні, проводяться під місцевою анестезією, не потребують госпіталізації. За кілька годин пацієнт вже може йти додому, а за кілька тижнів повертається до нормального життя. Шрами після таких втручань у більшості випадків непомітні.

Вас це може зацікавити: Ідеальні ніжки: як правильно доглядати за стопами ніг влітку 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист
bigmir)net TOP 100