У свідомості більшості людей є чітке правило: купатися слід щодня. Проте лікарі з цим не згодні: не в кожному віці в цьому є необхідність.
Перші купання малюка – стрес для нього й для батьків. Однак тато з мамою, не зважаючи на крики чада, щовечора влаштовують йому «заплив» у ванній.
Педіатр Сем Хей наполягає на тому, що в цьому немає необхідності. Він переконаний, що раз на 2-3 дні купати крихітку – більш ніж достатньо. При цьому радить звернути увагу на те, що мочалка не повинна бути жорсткою – для дитячої шкіри вона, як наждачний папір. А після водних процедур обов’язково потрібно зволожити шкіру ароматичною олією, яка забезпечить життєво необхідну вологу.
З 5-річного віку частота прийому душу або ванни зростає. Але в щоденному купанні однак немає необхідності.
По суті, найгостріше питання з купанням стоїть у підлітковому віці: рівень гомонів підвищується, постійно виділяється піт. Шкіра забруднюється, через що на ній з’являються рясні висипання. Щоденне купання допомагає уникнути певних ускладнень зі здоров’ям.
І все ж навіть у такому віці частими купання можна пошкодити шкіру.
«Це дуже делікатний орган. Якщо занадто часто купатися, можна видалите зволожуючі олії. Це може призвести до сухості, свербіння та навіть інфекції шкіри», - пояснює доктор Сем Хей.
Аби звести до мінімуму проблеми зі шкірою, експерт радить купатися в теплій воді (у жодному разі не в гарячій!), відмовитися від агресивного мила та уникати інтенсивного скрабування.
Скорочення частоти купання після перехідного віку також входить в перелік його рекомендацій.