Низькокалорійній дієти стали дуже популярними, оскільки завдяки їм можна схуднути на 5-7 кілограмів за місяць. Звучить приємно. Але за цей результат доведеться заплатити високу ціну. І не факт, що вона вам сподобається.
Основна причина, чому люди вибирають низькокалорійні дієти, лежить на поверхні: вони не вимагають жодних обмежень, крім калорійності. Тобто хочеш – з’їж відро салату, а хочеш – шматок жирного м’яса чи тістечко.
Але в самому принципі цих дієт закладено протиріччя: не враховується індивідуальність людини – вік, стать, вага, спосіб життя. 500 ккал на добу рекомендується і жінці 25 років, яка веде досить активний спосіб життя, і 45-річній, в якої сидяча робота й авто.
Та й взагалі, кажуть лікарі, 500 ккал не дадуть людині енергії навіть для забезпечення основних життєво важливих процесів.
Якої шкоди завдають низькокалорійні дієти
Порушується склад мікробіому кишківника. Як відомо, більшість бактерій в нашому організмі живуть у кишківнику. Вони відповідають за процеси травлення, імунітет і, як не дивно, за якість сну. Кишківник підтримує зв’язок з мозком. І якщо мікробіом не отримує достатньо мікроелементів з їжі, він змінюється і спричиняє безсоння.
Розвивається саркопонія. Саркопонія – це дуже швидка втрата сили та м'язової маси. Вона може бути віковою, а може стати результатом низькокалорійної дієти. В будь-якому разі результат один: часті переломи, які довго заживають, ускладнення після операцій. Смертність у таких людей, вважають вчені, набагато вища.
Подвійний удар для організму
Щоб швидше схуднути, інколи люди поєднують низькокалорійну дієту ще з якоюсь. І це найгірший варіант, який тільки можна собі уявити.
Ось найнебезпечніші поєднання, з якими краще не експериментувати.
Низькокалорійна дієта + вегетаріанство. Спостерігається дефіцит кальцію і вітаміну D в організмі. А це має велике значення для зростання та міцності кісток. Також у вегетаріанців недостатньо вітаміну B12 та заліза.
Низькокалорійна дієта + низьковуглеводна дієта. Постійна втома, відсутність сил та енергії забезпечена.
Низькокалорійна дієта + дієта Аткінса. При такій дієті в організмі різко знижується кількість вуглеводів. Натомість збільшується кількість жирів, що може вплинути на рівень поганого холестерину та спровокувати проблеми в серцево-судинній системі.