Якщо ви звикли заварювати свою першу чашку кави, ледь відкривши очі, фахівці зі сну радять не поспішати. Вона підбадьорить зранку, але може завадити нормальному сну вночі.
Останнє дослідження британських вчених показало, що результат дії кофеїну на організм залежить від того, коли його вживати.
У більшості випадків перша чашка кави випивається відразу після пробудження. Ми ще толком не прокинулися, не розуміємо, хто ми і де ми, а рука вже тягнеться до кавоварки або турки. Це цілком зрозуміло: ми сподіваємось, що саме порція кофеїну поверне нас до життя.
Однак експерти зі сну закликають кофеманів утриматися від вживання улюбленого напою в першу годину після пробудження.
Справа в тому, що протягом дня наш мозок виробляє хімічну речовину під назвою аденозин. По суті, вона сприяє сну. Чи довше ми спимо, тим більша кількість її накопичується – саме тому вранці у вихідний день ми такі сонні.
Кофеїн блокує рецептори аденозину. Завдяки цьому ми починаємо швидше концентруватися, думати і навіть рухатися.
Але дуже важливо вчасно розблокувати мозок.
«Не варто пити каву, щойно ви прокинулися. Пробудження повинно відбуватися природнім шляхом. Інакше за ранковий сплеск енергії ви розплатитеся нічним безсонням. Окрім того, може розвинутися толерантність до кофеїну», – пояснюють експерти.
Якщо зачекати годину, кава подіє саме так, як ви очікуєте, і не зашкодить у перспективі.
Вас це може зацікавити: Чому пити каву перед шопінгом небезпечно для вашого гаманця, – пояснюють психологи