Для мозку, печінки та імунітету: вчені дослідили, що вживання васабі дивовижним чином впливає на організм

Чергове дослідження японських вчених показало, що васабі, на основі якого роблять соус для суші, сприяє покращення пам’яті.

Як проходив експеримент

Експеримент тривав 12 тижнів. Фахівці з Університету Тохоку спостерігали за 72 учасниками віком 60+. Половина з них щодня приймала плацебо. Друга половина – добавку екстракту васабі (100 міліграм), яка містила 0,8 мг біологічно активної сполуки.

Вчені перевірили широкий спектр когнітивних показників (епізодичну пам’ять, швидкість обробки інформації, робочу пам’ять, увагу) у періоди до та після вживання васабі.

Результати показали: група, яка отримувала васабі, демонструє значне покращення короткочасної, довготривалої та асоціативної пам'яті.

Чим корисний васабі

Васабі – джерело цинку, фосфору, натрію, калію, магнію, кальцію, заліза. Також він містить  кислоти ніацин і тіамін, що запобігають запаленню та передчасному старінню клітин, ізотіоціанати, фолієву кислоту, антиоксиданти.

Знімає запалення. Діючі речовини васабі можуть призупинити запальні процеси  ран та виразок, блокувати запалення і біль у суглобах при артритах, артрозах і хондрозах.

Знижує ризик онкозахворювань. У невеликих дозах васабі сприяє кращій роботі печінки – допомагає виводити токсини, що призводять до розвитку онкологічних захворювань. Дослідження показали, що протиракові речовини у складі васабі можуть пригнічувати зростання злоякісних клітин. А ізотіоціанати запобігають утворенню канцерогенних сполук.

Запобігає серцево-судинним захворюванням. Васабі запобігає склеюванню тромбоцитів, що знижує ризик інфарктів та інсультів. А також знижує рівень холестерину.

Підвищує імунітет. Значний вміст вітаміну С у васабі (в 1 чайній ложці – майже 10% від добової норми) підвищує протидію організму  інфекційним захворюванням.

Знижує вагу. Сам васабі малокалорійний, до того ж містить речовини, які сприяють спалюванню зайвих калорій. Окрім того, він містить багато клітковини, яка покращує травлення і створює ілюзію насичення організму.

 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист