Дієтолог порадив найкращі трав’яні чаї для гарного сну

Якщо ви крутитесь у ліжку і не можете заснути, бо в голові засів мільйон тривожних думок, випийте перед сном чашку травяного чаю з розслабляючим ефектом.

У традиційній китайській медицині трав'яні чаї здавна використовувалися як частина терапії при розладах сну.

Дослідження показали, що більшість седативних ефектів цих рослинних лікарських засобів пов’язані з їхньою взаємодією з нейромедіаторами мозку. Наприклад, нейромедіатор гамма-аміномасляна кислота має заспокійливу дію і відіграє важливу роль у зниженні гіперактивності, а разом з нею – тривоги, стресу і страху.

Чашка трав’яного чаю за 30-60 хвилин до сну допоможе вирішити проблему з засинанням, запевняє дієтолог Бет Червоні. Він рекомендує ці три види напою.

Ромашковий чай

Дослідники вважають, що легкий седативний ефект, який мають сушені білі пелюстки, спричинений флавоноїдом під назвою апігенін. Він зв’язується зі специфічним рецептором у мозку, зменшуючи тривогу та посилюючи сонливість. Дослідження показало, що жінки, які пили ромашковий чай через два тижні після пологів, мали менше симптомів фізичної втоми та депресії.

Кому утриматися: вагітним і алергікам (зокрема, тим, хто має алергію на амброзію, чорнобривці або хризантеми).

Лавандовий чай

Лаванду чудово себе зарекомендувала не тільки в ароматерапії – з її квіточками заварюють корисний чай. Він особливо  корисний людям з перепадами настрою,  тривогою та депресією. Лаванда знімає нервову напругу і полегшує всі ці симптоми. А в розслабленому стані і сон кращий.

Кому утриматися: дітям до 12 років, вагітним  і жінкам, що годують. Не варто пити лавандовий чай при тяжких захворюваннях печінки, при сечокам'яній хворобі, загостренні виразки шлунку та гастриті з високою кислотністю.

Чай з валеріаною

Для чаю використовують висушене коріння. Воно містить сполуки, які пригальмовують роботу нервову систему і сприяють розслабленню. А ще позитивно впливають на сон – на його якість і швидкість засинання.

Кому утриматися: людям, на яких зранку наступного дня чекають справи, що вимагають зібраності й концентрації уваги – побічним ефектом валеріани може бути сонливість та головний біль. Також вона здатна спровокувати розлад шлунку.

Вас це може зацікавити: Що буде з організмом, якщо замінити каву зеленим чаєм

5 видів чаю, які найкраще зміцнюють імунітет

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист