Коронавірус б’є по всьому організму. Нещодавно вчені встановили, що м’язові тканини виявилися більш вразливими до вірусу, ніж вважалося раніше.
Той, хто хворів на COVID-19, знає, як важко відновлюватися після хвороби. Організм виснажений, сил немає. Про повернення до звичних фізичних навантажень годі й думати. Проте у декого цей стан триває довше, ніж очікувалося. Проходить місяць, два, але нічого не змінюється.
Щоб зрозуміти, що відбувається, вчені Медичної школи Єльського університету вирішили провести експеримент на пацієнтах, які вилікувалися від коронавірусу. І виявили, що майже в 75% його учасників виникли проблеми із заняттями спортом – через те, що тканини організму неправильно поглинали кисень. Але чому так відбувається, науковці тоді не змогли розібратися.
Вченим з Амстердама вдалося заповнити прогалини в цьому питанні. Вони встановили, що у людей з постковідним синдромом порушується метаболізм. Окрім того, у них ушкоджені м'язи та спостерігається мітохондріальна дисфункція – збій в роботі системи, яка знаходиться всередині клітини і відповідає за вироблення енергії.
Саме тому люди швидко втомлюються під час тренувань і загалом почувають себе погано.
Звичайно ж, це не означає, що слід відмовитися від занять спортом і вести пасивний спосіб життя. Але однозначно не варто вимагати від себе надто багато. Потрібно знизити навантаження порівняно з тим, як це було до хвороби. І зачекати, коли організм відновиться. Скільки на це потрібно часу, ніхто сказати не зможе – все дуже індивідуально.
Раніше ми писали про те, що після COVID-19 мозок старіє на 20 років