При зустрічі з незнайомою собакою завжди важливо бути обережними. Щоб не лікувати потім рани, не зайвим буде навчитися «читати» собачу мову тіла.
«Вона не кусається!» - завжди говорять власники собак, коли ви сахаєтесь їхнього добермана чи дога. Але на емоційний стан песика може впливати багато факторів, про які ми навіть не підозрюємо. І тоді навіть добродушний шпиц може вхопити за ногу.
Кожна собака унікальна, стверджують кінологи. Вона має генетичні особливості породи і власні емоційні реакції, які часто залежать від виховання. І за певних обставин може повести себе неадекватно. Однак якщо вловити сигнали, які вказують на небезпеку, можна уникнути неприємностей.
Положення вух. Складені назад вуха можуть сигналізувати про страх, тривогу або покору. Приплюснуті вуха вказують на сильний стрес. В обох випадках собака може діяти на випередження і атакувати уявний об’єкт небезпеки.
Положення хвоста. Піднятий вгору хвіст, яким пес активно виляє, зазвичай вказує на загрозу або неминучу агресію.
Погляд. Коли собака кліпає очима, вона розслаблена і відчуває себе комфортно. Широко відкриті очі, якими не блимає, прямий погляд – навпаки свідчать про те, що вона насторожена і може бути загрозою для оточуючих. У такому випадку краще уникати зорового контакту, щоб не спровокувати тварину на агресивні дії.
Рот. Розслаблений, злегка відкритий рот демонструє спокій і комфорт тварини. Якщо губи зімкнуті й натягнуті, собака може відчувати стрес. Підняті губи, що показують зуби, є попереджувальною ознакою агресії.
Поза. Якщо тіло спрямоване вперед із напруженими м’язами, це означає, що собака дуже насторожена. Можливо, вона помітила здобич чи відчула загрозу.
Рухи. Зазвичай собака підстрибує, коли запрошує до гри та демонструє дружелюбність. Якщо ж раптом завмирає, ймовірно, вона оцінює ситуацію і готуючись напасти.
Гарчання. Такі звуки, як гарчання або гавкіт, особливо якщо вони тихі й безперервні, вказують на те, що собака відчуває загрозу або захищається. Це чітке попередження про те, що вона в будь-який момент може вкусити.
Шерсть. Піднята вгору шерсть на спині та шиї собаки є ознакою збудження і вказує на те, що вона у стані підвищеної бойової готовності.
Вас це може зацікавити: Якщо напала собака: покрокова інструкція, як захиститися від агресивної тварини
Ветеринар розповіла, які 5 порід собак ніколи б не заводила – надто багато проблем з утримуванням