Бродячі собаки і деякі безконтрольні домашні – реальна загроза не тільки для здоров’я людей, а й для життя. Тому потрібно знати, як захищатися, якщо на вас нападають.
Експерти кажуть, що краще за все не оборонятися, а спробувати уникнути агресії.
Зазвичай собаки нападають, якщо людина заходить на їхню територію, або коли самі бояться. Тому слід просто зробити вигляд, що ви не помічаєте пса, і він, ймовірно, втратить до вас інтерес.
Обійдіть його за кілька метрів. Не треба прискорювати крок, говорити з ним чи обертатися. Слід тримати його в полі зору, але не дивитися у вічі, інакше він розцінить це як агресію.
Як зрозуміти, що собака нападатиме
Собака гавкає, але не наближається або робить це неквапливо? Швидше за все, вона не планує нападати. Тому спокійно йдіть своєю дорогою.
Можете нахилитися і зробити вигляд, що берете в руки палицю чи камінь. Це має відбити тварині охоту супроводжувати вас далі. Але є одне «але»: якщо вона таки зібралася на вас нападати, цей жест спровокує її на атаку. І атакуватиме вона в зону шиї чи обличчя…
Тож оцініть ситуацію. Якщо собака сфокусувала на вас погляд і нібито закам’яніла, зараз накинеться.
Спробуйте дати кілька команд: "Стояти!", "Сидіти!" тощо. Це може її зупинити, якщо вона була домашньою і знає команди. Якщо ні, готуйте план відступу.
Залізьте на дерево чи паркан – куди-небудь, щоб відбиватися від пса звисока.
Ніде сховатися? Замахніться будь-яким предметом. Якщо собака зупинилася, не переслідуйте – йдіть своєю дорогою.
Що робити, якщо собака кусає
Якщо домовитися з собакою не вдалося, і вона на вас напала, намагайтеся захистити тіло від укусів. Перш за все, закрийте руками шию. Якщо є сумка, виставте вперед, щоб тварина вчепилася. І не відпускайте!
Можна намотати на передпліччя куртку чи шарф і теж підставляти під укуси. У той же час наносьте удари по кінчику носа, очам, потилиці, лапам, геніталіям – туди, де найдужче болить.
Обороняйтеся всім, що є під рукою, у тому числі землею чи піском або власними черевиками.
Якщо відбиваєтесь від зграї, не дайте себе оточити – притисніться спиною до дерева або паркану і кличте на допомогу.
На майбутнє носіть з собою балончик з відлякуючим екстрактом, шокер або ультразвуковий відлякувач.