Ніхто не надає цьому значення: ми п’ємо воду так, як нам зручно. Зазвичай – швидко й на ходу. Однак лікарі вважають, що таким чином створюємо собі додаткові проблеми зі здоров’ям.
Існує немало правил стосовно того, як правильно вживати воду: який об’єм потрібен в залежності від погоди, ваги та способу життя, якої температури вона має бути, з лимоном чи без тощо.
Згідно аюрведи, дуже важливим є же один аспект – сидячи чи стоячи.
Коли нам хочеться пити, ми просто набираємо склянку води і випиваємо, не відходячи від крану. Або зупиняємося посеред вулиці і вгамовуємо спрагу з пляшки. Нікому не спаде на думку заради цього присісти на стілець чи лавочку.
«В аюрведі вважається, що пити слід сидячи, невеликими ковтками і повільно. Якщо робити це стоячи, порушується баланс рідин в організмі. Простими словами, вода виходить набагато швидше, не затримуючись у шлунку. Через це сповільнюються процеси травлення. А вони, як відомо, призводять до ряду проблем – метеоризму, закрепу, набору ваги», – пояснює дієтологиня Вікторія Тейлор.
Пиття води в положенні сидячи навпаки позитивно впливає на організм. Воно поліпшує процеси травлення – їжа краще засвоюється. Допомагає ниркам краще фільтрувати рідину. Окрім того, вода затримується у шлунку, змішується там з кислотами, які нейтралізують дію мікробів.
«Коли ми сидимо, м'язи розслаблені. У такому стані всі процеси життєдіяльності (зокрема – засвоєння рідини та їжі) поліпшуються. Тому візьміть за правило не поспішати, коли п’єте воду, і робіть це сидячи», – радить дієтологиня.
Вас це може зацікавити: Лікар відповів, чи корисно пити під час їжі
Хто б міг подумати: 5 продуктів, які найбільше турбуються про наш кишечник