Коли собака починає відчайдушно тертися мордою об килим, диван чи ноги господарів, це може здатися смішним і милим. Насправді ж все може бути зовсім не смішно – песика слід терміново показати ветеринару.
Іноді тертися мордочкою для собаки – просто звичка. Часто він так робить, коли відчуває на предметах якийсь цікавий для неї запах. Або хоче залишити свій запах – це один із способів помітити територію.
Однак бувають і серйозні причини для такої поведінки, які потрібно вміти розпізнавати і швидко на них реагувати.
Алергія. Вона може виникати на певну їжу, запахи, пилок рослин чи звичайний побутовий пил. Основна ознака – свербіж, почервоніння шкіри, зміна вигляду шкіри – наприклад, потовщення.
Кусають паразити. Блохи, кліщі, демодекс можуть кусати собаку. Якщо він розчісує шкіру, зверніться до ветеринара – вашому песику призначать антигістамінний засіб.
Роздратування через незручний нашийник. Надто тугий, з неприємного матеріалу – не кожен нашийник підходить собаці. Тому він починає тертися мордою об усе, що трапляється на його шляху, аби полегшити дискомфорт і подати господарям сигнал, що щось не так. Щоб уникнути таких ситуацій, слід періодично перевіряти, чи не став нашийник затісним для вашого чотирилапого вихованця. Якщо можете під нього просунути два пальці, значить, проблема в чомусь іншому.
Болять зуби. Розхитані, зламані або хворі – у собак вони болять так само сильно, як і в людини. Собака починає менше їсти або обирає лише м’яку їжу, жує на один бік. Ще один симптом – їжа випадає з рота, оскільки її боляче стискати в зубах.
Болить вухо. Вушні інфекції бувають і в домашніх тварин. Біль у вусі може супроводжуватися почервонінням вуха і неприємним запахом.
Подразнення очей. Якщо там застряг сторонній предмет або в собаки сверблять очі через алергію, він відчуває дискомфорт і всілякими способами намагається їх потерти. Часто в такому випадку тварина тримає око чи очі прикритими.
Низький рівень кальцію. Може виникати з кількох медичних причин і супроводжується такими симптомами, як судоми, неспокій, агресія та/або надмірне сечовипускання. Цей стан повинен діагностувати та спостерігати ветеринар, тому не відкладайте візит до фахівця.
Пухлина головного мозку. Рідкісна причина, однак і її варто мати на увазі. Пухлина може тиснути на мозок і викликати біль або дискомфорт. Інші симптоми, які зазвичай супроводжують захворювання, – зміна поведінки, зору, слуху, судоми.
Вас це може зацікавити: Чи безпечно годувати собак тістечками, цукерками та шоколадом
Чому собаку ніколи не можна годувати котячим кормом
Вчені назвали найрозумнішу породу собак: вона може вивчити команду з першого разу