Чоловічий грип: що це таке і як з ним боротися

Вчені переконані, що у жінок імунна система сильніша, тому чоловіки переживають інфекційні захворювання важче. А отже можна сміливо говорити про існування такого явища, як чоловічий грип.

Зазвичай термін «чоловічий грип» використовується в жартівливій формі – коли мається на увазі, що хлопці здатні перебільшувати, описуючи симптоми захворювання та своє самопочуття.

Однак тепер лікарі  схиляються до думки, що представники сильної статі дійсно переживають застуду важче.

«Мушу визнати, що чоловічий грип реальний. Чоловіки справді страждають набагато більше, коли хворіють, ніж жінки. Коли ми дивимося аналізи, бачимо, що жіноча імунна система сильніша. В ній вищий рівень естрогену та прогестерону, які впливають на ефективність наших імунних клітин», – пояснює дієтолог Дженна Хоуп.

Вона також зазначає, що тестостерон, якого у чоловіків значно більше, ніж у жінок, навпаки пригнічує імунну систему і робить її вразливішою.

Підтверджують це і дослідження фахівців Гарвардського університету: через брак естрогену під час захворювання чоловіки перебувають у невигідному становищі. Всі симптоми застуди та грипу – головний біль, біль у горлі та кінцівках, загальна слабкість – проявляються у них сильніше.

Цю теорію науковці перевірили на гризунах і з’ясували, що додаткові дози естрогену здатні вилікувати мишей від бактеріальної пневмонії. А коли ген, відповідальний за виробництво ферменту синтази оксиду азоту, видалити, миші втрачають стійкість до інфекції. Це свідчить про те, що чоловіки і заражаються вірусами набагато легше, ніж жінки.

Інше дослідження показало, що чоловіки з симптомами вірусної респіраторної інфекції мали слабшу імунну відповідь. Тому на боротьбу з інфекцією в них пішло більше часу, ніж у жінок. А почувалися вони при цьому гірше.

Враховуючи обставини, лікарі радять представникам сильної статі вживати додаткових  заходів для захисту від чоловічого грипу. Зокрема, пройти вакцинацію, достатньо спати, вести активний спосіб життя (дуже важливо посилити кровоток). А також рекомендують вводити у зимові місяці в свій раціон продукти, які мають імуностимулюючий ефект: наприклад, чорницю, капусту, буряк, часник та імбир.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист