Чи справді ігри-головоломки тренують мозок і відтерміновують деменцію

Розробники ігр-головоломок часто експлуатують у рекламних роликах ідею, що подібні ігри позитивно впливають на мозок і навіть слугують профілактикою таких неприємних захворювань, як хвороба Альцгеймера. Однак вчені довели, що це не так.

У 2016 році у США було оштрафовано компанію Lumosity (онлайн-програма з іграми) через недостовірну рекламу. А саме за те, що вона робила акцент на неіснуючих властивостях ігор: буцімто ті запобігають втраті пам'яті, старечому недоумству і хворобі Альцгеймера.

Вчені підтверджують: уміння проходити ігри-головоломки жодним чином не тренує мозок, не робить людину розумнішою і тим більше не відтерміновує старіння мозку. Усе, на що здатні такого роду ігри, – покращити здатність вирішувати ці головоломки. Ніякого відношення до якості життя, когнітивних здібностей вони не мають.

Такого висновку науковці кількох провідних американських університетів дійшли,

узагальнивши результати кількох багаторічних досліджень впливу ігор, спрямованих на тренування мозку.

Для профілактики деменції та старіння мозку вони радять вести активний спосіб життя, уникати депресій, не курити й не вживати алкоголь, контролювати свою вагу, артеріальний тиск, слух та добре висипатися.

Що стосується ігр-головоломок, кажуть вчені, вони теж приносять користь.

Перш за все, допомагають повірити в себе, підвищують самооцінку, тренують пам’ять. А ще вчать долати труднощі і розуміти, що межі можливостей людини набагато ширші, ніж вона уявляє.

Також писали про те, чому корисно ображатися.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист